DOĞAL TAŞLAR

Sitrin Taşı Özellikleri

Sitrin taşının insanlar tarafından keşfedilip kullanılması çok eski zamanlara dayanmaktadır. Her ne kadar Latin Amerika bölgesinde zengin yatakları bulunsa da, Lidyalılar döneminde günümüz İzmir – Selçuk arasında yapılan kazılarda sitrin taşından yapılma bazı süs eşyaları bulunmuştur. Buna göre zenginlik – bolluk ve huzur taşı olarak kullanılan sitrinin hem enerjisinden dolayı hem de güzel renginden ötürü her zaman için ilgi odağı bir maden olduğunu belirtmek yanlış olmayacaktır.

Sitrin Taşı Kullanımı

Enerjisi yüksek olan bir taştır. Çoğunlukla onun bu özelliğini keşfeden topluluklar toplantı odalarında ya da yatak odalarında sitrin taşı bulundurmuştur. Günümüzde ise daha çok süs eşyası olarak kullanımı yaygındır.

Sitrin Taşı Kullanımı

Süs eşyası olarak sitrin taşını kullanmak istemiyorsanız çantanızda ya da cüzdanınızda bulundurabilirsiniz.

Sitrin taşı üzerine yapılan çalışmalar, mızrak ucu benzerinde kolye olarak takılmasının vücuda pozitif enerji yüklenmesi açısından son derece olumlu etkiler verdiğini gözler önüne sermektedir.

Sitrin Taşı Faydaları

Faydaları daha çok, karaciğer rahatsızlıklarına – böbrek ve boşaltım sistemi sorunlarına karşı olumlu etkiler şeklinde ortaya çıkmaktadır. Özellikle Brezilya’da yapılan çalışmalar sitrin taşının düşünme ve dikkatini toplamada sorun yaşayanlar açısından olumlu sonuçları olduğu ortaya çıkarılmıştır.

Aynı zamanda sitrin taşı üzüntü ve gerginlik gibi durumlarda da yaydığı olumlu enerji ile iyileşme görülmesini sağlamaktadır.

Sitrin Taşı Etkileri

Sitrin taşının insan sağlığı üzerine bilinen en önemli etkisi uyku düzensizliğini gidermesidir. Özellikle İspanya ve Portekiz’in bazı bölgelerinde yeni doğmuş ve uyku problemi yaşayan çocukların yastık altlarına sitrin taşı konulmaktadır.

Sitrin Taşı Etkileri

Dilerseniz siz de sık kâbus görüyor ya da uyku problemi yaşıyorsanız sitrin taşını yastığınızın altına koyarak güne çok daha enerjik ve zinde bir şekilde başlayabilirsiniz. Bu taşında en önemli özelliği olumlu enerjisi sayesinde uyku düzensizliği yaşayanlara, stres sorunu olanlara ve kan dolaşımı dengesizliği bulunanlara yaptığı olumlu etkileridir.

Sitrin Taşı Anlamı Nedir

Sitrin taşı, başarı – para ve güç anlamına gelen bir taştır. Hem güzel yapısı ile insanların dikkatini çekmiş hem de yoğun enerjisi sayesinde insanlara başarı ve para verdiğine inanılmıştır. Özellikle geçmiş dönemlerde tüccar ve tacirlerin yüzüklerinde, dükkanlarında ve kervanlarında uğur getirmesi için bulundurulurmuş.

Sitrin Taşı Hangi Burç

Sitrin taşı pozitif enerjisi sayesinde hemen hemen tüm burçlara tavsiye edilen bir taştır. Yalnız olumlu etkileri düşünüldüğünde bu taşın Aslan burcunun taşı olduğunu da belirtmeden geçmemek gerekir.

Sitrin Taşı Nasıl Temizlenir

Sitrin taşını su – tuzlusu veya toprakta temizleyebilirsiniz. Özellikle yüksek debili suya bırakılması durumunda yaklaşık iki dakika içerisinde temizlenecektir. Böyle bir imkanınız bulunmuyorsa da sitrin taşınızı tuzlu su dolu bir kap içerisinde yarım saat kırk beş dakika kadar bekletmeniz aynı etkiyi sağlar.

Eski zamanlarda yıkama yada temizlenme imkanı bulunmayan sitrin taşlarının temizlenmesinde de toprağa gömme yapılırmış. Aynı şekilde toprağa gömerek bir gün beklemeniz halinde sitrin taşınızı temizleyebilirsiniz.

Sitrin Taşı Uğursuz mudur?

Sitrin taşı uğursuz bir taş değildir. Öncelikle, yaydığı pozitif enerji sayesinde insanın fiziksel ve ruhsal sağlığına son derece olumlu etkileri bulunduğu bilinmektedir. Yalnız sitrin taşı içerisinde bulunan sıvının kırılması halinde dağılacağı da unutulmamalıdır. Böyle bir durumda da pozitif enerjisini kaybetmesi gibi bir durum ortaya çıkabilir.

Sitrin Taşı 2022 Fiyatları

Sitrin taşı fiyatları ham halinde yada işlenmiş olması durumunda farklı olabilir. Burada sitrin taşına değerini veren en temel unsur işçilik ve taşın maliyetidir.

Bu sebeple taşın büyüklüğüne işlenip işlenmediğine bağlı olarak farklı fiyat aralığında olması da son derece doğaldır.

Sitrin Taşı Fiyatları

Orjinal Sitrin Taşı Nasıl Anlaşılır

Sitrin taşlarının orijinal olup olmadığını anlamanın en sağlıklı yolu, onun bir laboratuvar testine tabii tutulmasıdır. Eğer böyle bir imkanınız bulunmuyorsa, renk aralığına dikkatli bir şekilde bakıp incelemeniz gerekir. Çünkü boyanmış taşların aksine sitrin mineralinde kendi renk akışkanlığı bulunmaz. Sitrin üzerinde yer alan renkler aniden şerit şeklinde uzamaz ve daha çok mattır. İçeriğinde baloncuk yada boşluk gibi bariz geçişlerin olmadığını da unutmamak gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu