DOĞAL TAŞLAR

Hematit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Hematit taşı geleneksel bir taştır yani geçmişten günümüze sahip olduğu nitelikler sayesinde sıkça tercih edilmektedir.  Kan taşı olarak da bilinen, kayaçlarda ve topraklarda kullanılan bir demir oksittir. Bu sebeple daha çok kırmızı ve kahverengi renklerine rastlamak mümkündür. Diğer doğal taşlar gibi hematit taşı da negatif enerjiyi emmesi ile bilinir. Kişinin stresli zamanlarını iyi bir şekilde yönetmesini sağlar. 

Hematit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Hematit Taşının Anlamı Nedir?

Hematit Taşının Anlamı Nedir?

Hematit taşı kişinin bedenindeki negatif enerjiyi kök çakraya indirerek yok edilmesini sağlar. Bununla birlikte kişiye neşe, mutluluk, güven duygularını aşılayıcı özelliği vardır. 

Hematit Taşının Özellikleri nelerdir?

Çakrası kök çakradır. Kök çakraya eki ederek negatif enerjiyi absorbe eder. Gri, metalik gri ve gümüş renklerde bulunabilir. Çin, Hindistan, Fas, Brezilya ve Madagaskar da çıkarılır. Bu taş yaygın bir şekilde ulaşılabilen bir demir oksit mineral grubu taşıdır. Mohs değerine göre 5-6 derece sertliğe sahiptir. Titreşim sayısı ise 9 numaradır. Kişide üzerindeki enerjiyi rejenere etmesi ile bilinir. Özgüven ve mutluluk yayarken kaygılardan ve sıkıntılardan uzak durulmasını sağlar.

Hematit Taşı Faydaları Nelerdir?

Hematit Taşı Faydaları Nelerdir?

Şifa verici özelliği ile bilinen bu taşın kalp ve damar sistemine, kan dolaşım sistemine iyi geldiği öne sürülür. Kan akış hızını düzenleyerek sağlıklı bir dolaşım sağlar. Bununla beraber mide sağlığına fayda sağlarken karaciğer ve dalak ile ilgili sorunlara da şifa verici özelliği bulunur. Vücutta iyileşmekte olan dokular, yaralar varsa onların onarımına yardımcı olur. Her doğal taşta olduğu gibi ten ile teması daha fazla etki göstereceğinden üstünde taşınması taktirde kişiye özgüven ve dik duruş sağlayacaktır. Konsantrasyon ve dikkat dağınıklığı olan kişiler tarafından sıkça kullanılır. En bilinen özelliği olan negatif enerjiyi alıp pozitife çevirir. Doğumdan sonra lohusalık sürecinde psikolojik dengelenmeyi sağlar. İskelet ve kas sisteminin güçlenmesinde etken rol oynar. Bir durum karşısında aşırı kanama gerçekleşmişse kanamanın azalmasını sağlar. Çabuk kırılan tırnaklar ve dökülen saçları onarır. Tırnakların güçlenmesini sağlarken saç dökülmesini azaltır. Romatizmal ağrıları olan bireyleri rahatlatır. Bel ve bel soğukluğu hastalıklarına şifa verir.

Hematit Taşı Hangi Burcun Taşıdır?

Hematit taşı kova burcunun doğum taşıdır. Bu burcun insanları aklın rehberinde ilerlerler . Duygularından çok mantıkları ön plandadır. Sevecen ve insancıl yönlerinin ön planda olması sayesinde liderlik vasfını rahatlıkla üstlenebilirler. Bu taşa sahip olan kova burçları kriz yönetimi konusunda oldukça başarılıdır.

Kova burcunun yanında koç burçları için de anlam ve önem sağlayan bir taştır. Toprak ve Ateş ruhları için iyi bir birleştirici özelliğe sahiptir. Bir durum karşısında cesarete pek ihtiyaç duymasalar da hematit taşı koç burcu kişisine cesaret sağlamasıyla bilinir.

Hematit Taşı ile Neler Yapılır?

Hematit Taşı ile Neler Yapılır?

Şifa verici olarak kullanılmasının yanı sıra, bilekik, yüzük, kolye, gibi ihtişamlı takıların yapılmasında kullanılır. Bu göz kamaştırıcı takıların seveni çoktur. Özel günlere eşlik eden bu takılar kişinin ortamda parıldamasını sağlar. Bunun sebebi taşın aurası ve yaymış olduğu pozitif enerjidir.

Hematit Taşı Nasıl Anlaşılır?

Diğer doğal taşlarda olduğu gibi taşın bir kısmını kırarak iç-dış renk ve desenlerinin aynı olup olmadığına bakılsa da bu taşın gerçek olup olmadığını anlamanın farklı bir yolu daha vardır. Bu da taşı ısıtmaktır. Taş ısıtıldığında eğer rengi değişiyorsa o taş gerçek bir hematit taşı değildir.

Hematit Taşı Fiyatı Nedir?

Kullanım amacına, kullanılan ürün segmentine, el işçiliğine göre bir fiyat belirlenir. Hematit taşı enerjisi ile bilinen mucizevi bir taştır. Koleksiyonerler tarafından da sıkça tercih edilir. Günlük hayatta sıkça karşımıza çıkan bu ttaş için belirli bir fiyat verilmemektedir.

Hematit Taşı Nasıl Temizlenir?

Sadece hematit değil diğer tüm taşlar için taşı ilk aldığınızda arındırmak çok önemlidir. Bunun sebebi taşa sizden önce temas eden insanların taşa aktarmış olduğu enerjidir. Temas eden kişilerin pozitif ya da negatif enerjiyle yüklü olduklarını bilmediğimizden daha kullanmaya başlamadan temizlenmesi önerilir. Hematit gibi doğal taşların suya girmesi pek doğru değildir. Paslanabilir ya da özelliğini kaybedebilir. Şayet suya sokulduysa da aradan çok zaman geçmeden kurutulması önemlidir. En iyi temizleme yöntemi toprağa gömerek yapılan temizleme yöntemidir. Düzenli aralıklarla toprakla yapılan temizleme taş için en doğru ve sağlıklı yöntem olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu