SAĞLIK

Stilex Jel Ne İşe Yarar, (2022) Fiyatı Nedir?

Stilex Jel, kızarık, su çiçeği, kaşıntı giderici ve yanıklarda oldukça işe yarar. 21.17 TL fiyatı ile Stilex Jel nemlendirici özelliğide taşır.

Bu yazımızda sizlere Stilex Jel Ne işe yarar, nasıl kullanılır, fiyatı ve faydaları olmak üzere bir çok bilgiyi vermeyi planlıyoruz. Hadi gelin Stilex Jel detaylarına birlikte bakalım.

Stilex Jel Ne İşe Yarar?

Stilex Jel anti inflamatuar etkileri bulunan bir ilaçtır ve birçok farklı cilt rahatsızlığının tedavi edilmesinde tercih edilmektedir. Aktif maddeleri mepiramin maleat, lidokain hidroklorür ve dekspantenoldür.

Stilex Jel 30 gr alüminyum tüpler içinde satışa sunulmaktadır. Cilde yüzeysel olarak uygulanan jel krem, alerji giderici, iltihap giderici, kaşıntı giderici, anestezik etkilere sahiptir.

Bu nedenle böcek ısırıklarında, güneş yanıklarında, kurdeşen (ürtiker) kaşıntılarında, birinci derece yanıklarda tedavi amaçlı kullanılır.

Doktor reçetesiyle alınabilen krem, reçetesiz de eczanelerden satın alınabilir. Fakat kullanım talimatlarına dikkat edilmeli ve yan etkileri gözetilerek, belirtilen yoğunlukta ve sürede kullanılmaya özen gösterilmelidir.

Stilex Jel Neye Yarar?

Stilex Jel doktorların reçete edebileceği bir ilaç olduğu gibi reçetesiz olarak da eczanelerden satın alıp kullanabilirsiniz. Jel krem sivrisinek ısırıklarından, böcek ısırıklarından sonra oluşan kaşıntı ve kızarıklıkların giderilmesini sağlamaktadır.

Ayrıca egzama, sivilce, mantar, hemoroit oluşumlarında faydalı değildir. Bu nedenle doktor önerisiyle ve doktorunuzun önereceği rahatsızlıkların tedavisinde kullanmanız daha doğrudur.

Hafif yanıklarda, birinci derecede yanıklara karşı da Stilex Jel faydalıdır. Kızarıklıkların giderilmesinde, su çiçeğinde rahatlıkla eczaneden kendiniz de Stilex Jeli satın alıp kullanabilirsiniz.

Kuru cildi rahatlatmak için, emzirme esnasında ağrıyan göğsü yumuşatmak ve meme uçlarının ağrılarını gidermek, tedavi etmek için kullanabilirsiniz.

Kötü iyileşen yaraların iyileşmesini teşvik etmek amacıyla istifade edebilir, güneş yanıklarında tercih edebilirsiniz.
Böcek sokmalarında, küçük kesiklerde, çiziklerde ve bütün bunların neden olduğu ağrıları ve kaşıntıları gidermede Stilex Jeli kullanabileceğiniz gibi doktorunuzun belirleyeceği diğer tedavilerde de kullanabilirsiniz.

Stilex Jel İçindekiler

Stilex Jel

Stilex Jel içerisinde çeşitli bileşenler mevcuttur. Bu maddelerin başında mepiramin maleat, lidokain hidroklorür ve dekspantenol gelir.

Yardımcı maddeleri arasındaysa koku verici olarak Oleum adonia, koruyucu olarak benzalkonyum klorür yer alır. Yine komplekson III, trietanolamin, karbopol 940 ve polisorbat bulunur.

Stilex Jel 2022 Fiyatı

Stilex Jel güncel fiyatı 2022 yılı itibariyle 21,17 TL’dir. Her yıl düzenli olarak fiyat artışı gözlemlenen kremin fiyatı yıl içinde yeniden güncellenebilir ve bu da fiyatının değişmesine neden olabilir.

Stilex Jel Muadili

Stilex Jel kremin piyasada çeşitli eşdeğerleri bulunmaktadır. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

 • Difestol Jel,
 • Kaladryl Losyon,
 • K-fenidex Jel,
 • Nolerji Jel,
 • Ovadril Losyon,
 • Solerat Jel,
 • Stiderm Jel,
 • Tanol losyon,
 • Precoxin,
 • Jetex,
 • Lpkain.

Stilex Jel Nasıl Kullanılır?

Stilex Jel Nasıl Kullanılır

Stilex Jel pürüzlü cilt, kuru cilt, kaşıntılı cilt, pullu cilt, küçük cilt tahrişlerini tedavi amaçlı kullanılır. Mesela çocuk bezi döküntülerinde, pişiklerde, radyasyon tedavisi kaynaklı yanıkların tedavisinde hem tedavi amaçlı hem de nemlendirici olarak kullanılabilir.

İçeriğindeki yumuşatıcılar cildi yumuşatır, nemlendirir. Kaşıntı ve pullanmaların azalmasını sağlar.

Stilex Jel doktorunuzun önerildiği şekilde kullanılmalıdır. Günde birkaç kez lezyonlu bölgeye sürülerek kullanılır. Stilex Jelin 7 günden daha uzun süre aralıksız kullanımı önerilmez. Kullanırken ince bir tabaka halinde ciltteki lezyonlu bölgeye krem sürülür.

2 yaşın altındaki çocuklarda doktor onayı olmadan Jel krem kullanılmamalıdır. Çocuklar, yetişkinler ve yaşlılarda doktor tavsiyesiyle kullanılmasında bir sakınca yoktur.

Stilex Jel kremi kullanmadan önce ve kullandıktan sonra ellerinizi iyice yıkamalısınız. Temiz el ile ince bir tabaka halinde uygulayın. Ardından hafif şekilde ovalayın.

Doktorunuz aksini belirtmediği sürece Stilex Jel sürdüğünüz yeri sarmayın ya da bandajlamayın. Stilex Jel kremi kullanmadan önce şu hususları bilmekte fayda vardır:

 • Stilex Jeli doktorunuzun belirttiği biçimde kullanmalısınız. Kesin doz talimatı için ilacı kullanım reçetesine bakmayı ihmal etmeyin.
 • Jel kremi kullanmadan önce ve kullandıktan sonra ellerinizi iyice yıkayın.
 • Kremi yüzünüzde kullanacaksanız elinize püskürtüp elinizle uygulayın.
 • Cildinizde kabarmış ya da aşırı hasar almış yerlerde çok fazla Stilex Jel kullanmayın.
 • Doktorunuz aksini belirtmediği sürece Stilex Jel uyguladığınız bölgeyi sarmayın veya bandajlamayın.
 • Bir doz Stilex Jel kullanımını unutursanız hatırladığınız anda kullanın. Önerilen şekilde kullanmayı sürdürün.
 • Stilex Jel kremi 7 günden faza aralıksız kullanmayın ve 7 gün boyunca rahatsızlığınız artar ya da azalmazsa doktorunuza başvurun.
 • Burun, ağız, anüs, kulak içi deri döküntülerinde ve egzamalarda Stilex Jeli kullanmayın.
 • Şişik, kesik veya hasar almış ciltlerde Stilex Jeli kullanmayın.

Stilex Jel ProspektüsüStilex Jel
etkin madde olarak lidokain hidroklorür, mepiramin maleat ve dekspantenol içermektedir. Deriye uygulandığında lokal olarak anti alerjik, antienflamatuar, anestejik ve antipruritik etkiye sahiptir.

Yani alerji giderici, iltihap giderici, kaşıntı giderici etkiler gösterir. Güneş yanıklarında, böcek sokmalarında, kurdeşende, hafif yanıklarda kullanılmaktadır.

Stilex Jel günde birkaç kez lezyonlu bölgeye sürülmek kaydıyla kullanılır. 7 günden uzun süre kullanılmamalıdır. İnce bir tabaka halinde, sadece lezyonlu alana sürülmelidir.

Stilex Jel Nerelerde Kullanılır?

Stilex Jel cilt yüzeyinde kullanılır. Cildin bütün dış yüzeylerine uygulanabilir. Fakat irinli deri hastalıklarında, enfekte yaralarda, iltihaplı deri enfeksiyonlarında, bulaşıcı hastalıklarda, açık yaralarda Stilex Jel kullanılmamalıdır.

Burun içine, kulak içine, ağız içine sürülmemesi gerektiği gibi gözlere, mukoz membranlara da temas ettirilmemelidir. Jelin gözlerle kazara teması halinde gözler bol suyla vakit kaybedilmeden yıkanmalıdır.

Cilt yüzeyindeki her türlü güneş yanıklarında, böcek sokmalarında, birinci derece yanıklarda, kaşıntı ve ürtiker durumlarında kullanılmaktadır.

Stilex Jel Yüze Sürülür Mü?

Stilex Jel yüze sürülebilir. Yüzünüzde kızarıklık ve kaşıntıyla seyreden ürtiker, böcek ısırığı veya alerjik dermatit tarzı rahatsızlıkların tedavisinde Stilex Jel kullanılabilir.

Yüzünüzde basit bir egzama, bir böcek ısırığı ya da yanık varsa doktorunuz en fazla 7 gün olacak şekilde Stilex Jel kullanmanızı belirtebilir.

Her ne kadar Stilex Jel yüze sürülebiliyor olsa da yumuşak cilt üzerine, ağız içine ve göze doktor önerisi olmadan sürülmemelidir.

Yanaklarınızda, ensenizde, alnınızda ya da çenenizde basit bir egzama varsa, herhangi bir açık yara bulunmuyorsa Stilex Jel kullanılabilir. Doğrudan kana ulaşabilecek hasta cilt dokusuna ve açık yaraya, gözlere, ağız içerisine sürülmemelidir.

Stilex Jel Saklama Koşulları

Stilex Jel 25 santigrat derecenin altında, oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir. Tüp açıldıktan sonra üç ay içinde bitirilmesi gereken ilacın raf ömrü 24 aydır.

Stilex Jel Yan Etkileri

Stilex Jel etkin maddelerine alerjisi olanlarda veya fazla kullanımında bazı yan etkiler gösterebilmektedir. Stilex jel kremin yan etkileri arasında kızarıklık, kaşıntı, iştah kaybı, kusma, yüksek ateş, yorgunluk, halsizlik, çarpıntı bulunmaktadır. Yan etkilerin biri ya da birkaçı Stilex Jel kullandıktan sonra ortaya çıktı ise hemen doktorunuza başvurmalısınız.

Stilex Jel Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S)

Herkesin hakkında bir çok soruyu internetten araştırdığı Stilex Jel hakkında sıkça sorulan soruları sizlere maddeler halinde anlatacağız.

 • Stilex Jel Ne İçin Kullanılıyor?: Özellikle güneş yanıklarında tercih edilen Stilex Jel bunun dışında örümcek ısırıkları, herhnagibi bir nedenden ötürü kaşıntı ve oldukça riskli olan yanıklarda kullanılır.
 • Stilex Jel Geciktirici Olarak Kullanılır mı?: Asıl amacı özellikle kaşıntıları yoketmek olan jel için bu konuda bir şey söylemek doğru olmayacaktır.

Stilex Jel Nedir makalemizi nasıl buldunuz? Bizlere yorumlarınızla geri bildirimde bulunursanız çok seviniriz.

Dikaktinizi Çekebilir: Fito Krem Ne işe Yarar Ürün Bilgisi 

Stilex Jel Detaylı Kullanımını Anlatan Video;


Dikkatinizi Çekebilir: İburamin cold şurup

Kaynak: https://www.endetayli.com/stilex-jel-fiyati-nedir-ne-ise-yarar/

admin

Saglıklı Kadın Admini sizlere en güncel sağlık bilgileri veren makaleler hazırlar. Diyetlerden bakıma tüm bilgileri makalerimde bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu