DOĞAL TAŞLAR

Ruşur Taşı Özellikleri ve Faydaları

Cilt güzelliği hem kadınlarda hem erkeklerde kişilerin önem verdiği bir konu olduğu için geçmişten günümüze her zaman konuşulmuştur. Özellikle kadınların daha yakından ilgilendiği bu durumlar kozmetikten çok kadınları doğal ürünler kullanmaya itmiştir. Ruşur taşı da cilde iyi gelen mucizevi doğal taşlardan biridir. Zamanın getirmiş olduğu yıpranmayı onarmaya yardımcı olur. Cilt problemlerine iyi gelen bu taş Afganistan ve Suriye de sıkça kullanılmaktadır.

Ruşur Taşı Özellikleri ve Faydaları

Ruşur Taşı Özellikleri ve Faydaları

Ruşur Taşı Nedir?

Kökeni İran a dayanan bu taş çoğunlukla cilt problemlerine şifa verme amaçlı kullanılır. Çeşitli minerallerden oluşan bu taşın diğer adı “Sefitab” olarak bilinir. Doğru uygulanması durumunda cilde birçok olumlu etkisi vardır. Cildi ölü derilerden arındırmayı sağlayan eski bir formüle sahiptir.

Ruşur Taşı Faydaları Nelerdir?

Cildi muhteşem arındırma özelliği olan ruşur taşı cilde parlaklık verirken ölü deriden ve yağdan arındırılmasını sağlar. Bu sayede cildin rejenere olmasında etkilidir. Cilde olan faydaları oldukça fazladır. İran da sefitab mağarasından çıkarılan bu taşta birçok mineral ve vitamin bulunur.

Cildi beyazlatıcı etkisi en yaygın duyulan faydasıdır. Bu nedenle ciltte veya koltukaltında meydana gelen kararmaları önlemek için kullanılabilir.

Bir rutin haline dönüştürülürse peeling görevi gördüğünden siyah nokta ve akne oluşumunu engeller. Cildi pürüzsüzleştirir. Güneş lekeleri için oldukça faydalıdır.

Koyu lekeleri ve cilt yaralarını tedavi etmek için bire birdir. Cildin renk tonunu eşitlerken sivilce oluşumunu önler. Vücuda masaj yapılması halinde cilde sakinlik verir ve pozitif duygular hissettirir. Cilde uygulandığında gözenekleri açarak derinin nefes almasını sağlar. Detoks etkisi bulundurduğundan arındırıcı özelliğe sahiptir.

Ruşur Taşının Zararları Nelerdir?

Gündelik kullanımı kişiler tarafından hiçbir sorun teşkil etmese de cilt hassasiyeti bulunan bireyler kullanımına dikkat etmeli ya hekimlerine danışmalıdır. Aksi takdirde ciltte harabiyete sebep olunabilir.

Hamile kadınlar ve çocuklar tarafından kullanımı pek önerilmemektedir. Kullanılmadan önce mutlaka cilde yağ, serum vb. ürünler uygulanmalıdır. Taş kuru uygulanırsa ciltte kızarma meydana gelir.

Ruşur Taşı Nasıl Kullanılır?

Bilindiği üzere doğal taşların cilt üzerindeki etkisi büyüktür. Ancak dikkat edilmelidir ki bu taşlar yanlış uygulandığında ciltte hasarlar meydana getirebilir. Ondan sebep taştan çok taşın nasıl kullanıldığı önem taşır. Ruşur taşı sert bir madde olduğundan kesinlikle cilde direkt olarak uygulanması doğru değildir. Öncelikle cilt nemlendirilmeli, daha sonra çok bastırmadan taş uygulanmalıdır. Bir diğer yöntem de taşı kırarak serum veya nemlendiriciler yardımı ile macun kıvamına getirmektir. Ondan sonra gerekli bölgelere sürülebilir. Taşı uyguladığınız bölgede en az 1 dakika bekletmek faydasını alabilmek için oldukça önemlidir. Bu zaman dilimi içerisinde taşın uygulandığı bölgeye masaj yapmak cildin daha iyi emmesine yardımcı olur. İşlemin ardından uygulanan bölge ılık su yardımıyla temizlenmelidir. Haftada iki defa yapılması en sağlıklı olan yöntemdir.

Ruşur Taşı Nasıl Uygulanır?

Nemli ve ıslak bir cilde uygulanır. Hassas dokunuşlar yapılarak cildin alabileceği maksimum verimden faydalanır. Kullanımı bittikten sonra uygulanılan bölge ılık su yardımı ile temizlenmelidir.

Ruşur Taşı Fiyatı Nedir?

Her doğal taşta olduğu gibi ruşur taşı için de belirli bir fiyat belirtmek uygun değildir. Zira taşın ticaretini yapan firmaya, çıkarıldığı yere vb. gibi faktörlere bağlı olarak fiyatı değişebilir.
Ruşur Taşı Kullanıcı Yorumları

Ruşur Taşı Kullanıcı Yorumları

*Arap ülkelerinde çokça adının duyduğumuz ve kullanılan bir doğal taş türü. Cildi beyazlattığı öne sürülüyor. Ben henüz kullanmaya başlamadım ama kullandıktan sonra yorumumu yapacağım.

*İran ın Sefitab mağarasından çıkarılan bir taş türü. Taş dediğime kanmayın çünkü tebeşir formunda ve kolayca kırılabiliyor. Toz halde de uygulayabilirsiniz fakat cildinizi nemlendirmelisiniz. İsterseniz macun kıvamına getirip o şekilde de uygulayabilirsiniz. Ben fayda gördüm. Kullanmaya devam edeceğim.

*Aşırı memnun kaldığım çok başarılı bir taş. Siyah noktalarımı yok etti. Cildimiz beyazlattı. Muhteşem bir ürün. Risk grubunda yer almayan tüm bireylerin kullanmasını tavsiye ederim.

* Bu taşı alın aldırın ! Cildimi bebek gibi yaptı. Haftada iki defa düzenli olarak kullandım ve bir süre sonra sonuçlara inanamamaya başladım. Cildimin rengi açıldı, gözenek görünümünü azalttı. Çok memnun kaldım.

* Sivilce lekelerimi geçiren mucizevi bir taş. Cilt tonumu eşitledi. Sadece cildime iyi gelmekle kalmayıp Sanki üstümdeki fazla yükü de aldı götürdü. Beni daha sakin bir insan haline getirdi. Kesinlikle kullanılması gereken bir taş.

* Yıllardır geçmeyen sivilcelerimin doğal çözümü oldu. Eczaneden tonla krem, hap alacağınıza gidin bu taşı alın derim. Çok faydasını gördüm.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu