DOĞAL TAŞLAR

Yeşim Taşı Özellikleri ve Faydaları

Yeşim taşı özellikleri ve faydaları, saymakla bitmeyecek kadar fazla. Yeşim taşı, nefrit ve jade taşı olarak da bilinmektedir. Yeşim taşının faydaları hakkında bilim adamları çalışmalar yapmıştır. Bu çalışmalar sayesinde vücuda ve insan zihnine muhteşem faydaları olduğu kanıtlanmıştır.

Yeşim Taşı Özellikleri Nelerdir

Yeşim Taşı Özellikleri ve Faydaları
 • Yeşim taşı hem insanın vücut sağlığı hem de zihin sağlığı için oldukça etkilidir.
 • Zihnin dinlenmesine yardımcı olarak rüyaları daha kolay hatırlanır bir biçime getirir.
 • İnsana hem fiziksel hem de manevi açıdan aydınlanma kazandırır.
 • Vücutta detoks etkisi yaratır.
 • Cilt ve saç bezlerine iyi gelir, ciltte yenilenme sağlar.

Yeşim Taşı Faydaları Nelerdir

 • Yeşim taşı zihin yorgunluğunun azalmasını ve vücudun dinlenmesini sağlar.
 • Yenileyici ve arındırıcı özelliği sayesinde hemen her masaj ve spa salonunda kullanılır. Hatta bu özelliği sayesinde kozmetik firmalarında da yoğun olarak kullanılmaktadır.
 • Ruhu ve zihni arındırıp dinlendirdiği için kişinin spiritüel yönden bağlantısını artırır.

Yeşim Taşı Ne İşe Yarar

 • Yeşim taşının bilinen en yaygın özelliği, kan dolaşımını artırarak kırışıklıkları ve şişkinliği önlemesidir.
 • Yeşim taşı tedavi için kullanılamaz ancak yarattığı faydalar, birçok bilimsel araştırma tarafından kanıtlanmıştır.
 • Kan dolaşımını hızlandırma, kırışıklığı azaltma, ruh halini iyileştirme ve şişkinliği önleme gibi faydaları bilimsel kanıtlara dayanmaktadır.
 • Yeşim taşını vücudunuzda birçok farklı işlem için kullanmanız mümkündür.

Yeşim Taşı Nasıl Kullanılır

Yeşim Taşı Özellikleri ve Faydaları

Yeşim taşının kullanımı çok eski yıllara dayanmaktadır. O yıllardan beri farklı amaçlar için kullanılmıştır. Özellikle takı olarak kullanılan bu değerli taş, artık cilt sağlığı ve güzelliği için daha yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır. Takı dışında cilt sağlığı ve güzelliği için kullanılan yeşim taşı, cilt sağlığı, vücut bakımı ve cilt bakımı için farklı türlerde kullanılmaktadır. Özellikle cilt sağlığı ve güzelliği için roller olarak kullanılmaktadır. Dikkatli bir şekilde yanak kısmına ileri geri hareketlerle uygulanabilir. Aynı zamanda vücut içinde bu şekilde kullanılması mümkündür.

Yeşim Taşı Hangi Burç

Yeşim taşının sağladığı faydaları bakımından oldukça değerli olduğu artık biliyor. Bu değerli taş astrolojik olarak ikizler, terazi başak, boğa ve koç burçlarının taşıdır. Bu burçların hayatta ihtiyaç duydukları şey yeşim taşları olabilir.

Yeşim Taşı Fiyatı

Yeşim taşının kullanım alanı çok fazla olduğu için çeşitleri de ondan dolayı fazladır. yeşim taşının faydalarından yararlanmak için onu kolye ve bileklik gibi takı olarak kullanabilir ya da masaj aleti olarak cildinizde kullanabilirsiniz. Bu her kullanım için farklı ürün gerektiğinden fiyatlarda net olmamaktadır. Ancak yeşim taşının piyasadaki fiyatları, ortalama 30 TL ile 500 TL arasındadır. Buradaki fiyat değişkenliği ürünün cinsi ve emeğine göre değişmektedir.

Yeşim Taşı Nasıl Temizlenir

Yeşim taşı kristallerinin kullanmadan önce temizlenmesi gerekmektedir. Böylece taşın enerjisini de temizlemiş olursunuz. Yeşim taşının temizlenmesi için birkaç farklı yöntem vardır.

 • Yeşim taşınızı bir selenit taşının ya da bir tuz lambasının yanına koyarak temizlenmesini sağlayabilirsiniz.
 • Taşınızı güneş ışığına tutarak temizlenmesini sağlayabilirsiniz.
 • Toprağa gömerek bir gece boyunca beklemekte temizleme yöntemleri arasındadır.
 • Bunun yanı sıra bir diğer yöntem ise tütsü ile temizlemektir.

Yeşim Taşı Anlamı Nedir

Yeşim taşının özellikleri ve faydaları çok fazla olduğu için yaygın bilinen iki anlamı vardır. Yeşim taşının insanlara şans ve mutluluk getirdiğine inanıldığı için genel olarak şans ve mutluluk taşı olarak adlandırılır. Bunun yanı sıra iyileştirici etkisi sayesinde iyileştirici taş olarak ta bilinmektedir.

Yeşim Taşı Roller

Yeşim Taşı Özellikleri ve Faydaları

Yeşim taşı roller, bilinen bir diğer adıyla jade roller cilt bakımı için kullanılan bir üründür. Masaj aletini andıran bir yapısı sayesinde cilt bakımında kişisel kullanıcıların ve güzellik merkezlerinin göz bebeği olmuştur. Özellikle son yıllarda oldukça rağbet gören bu ürün, cilt bakımı ve güzelliği için oldukça etkilidir. Göz altlarına, yanaklara boyun bölgesine, alın bölgesine ve göz çevresine uygulanarak kullanılır. Bunların dışında kırışıklıklar, siyah noktalar, zihin dinginliği gibi durumlarda da kullanılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu