MAGAZİN HABERLERİ

Türkiye’nin En iyi Kadın Youtuber Listesi

Türkiye’nin en iyi kadın youtuberlarını sizler için bu yazımızda listeledik. Gelin şimdi 2023 yılı En çok izlenen kadın youtuberlare göz atalım.

Bu yazımızda kendi araştırmalarımıza göre en iyi kadın youtuberlara bir sıralama yaptık. Sıralamada en çok izlenen ve takipçi sayıları baz alınmıştır.

En iyi Kadın Youtuber Listesi

Kadın Youtuberlar bu güne kolay gelmeyen, insanlardan linç yiyen ve yeri geldiğinde onlardan methiyeler alan, her zorlukla karşılaşan kadın Youtuberlar… Oldukça zorlu bir süreçten geçtiler. Neden mi? Çünkü bugüne gelmek için az çaba sarf etmediler de ondan.

Gerek içerikleri, gerek samimiyetleri her bakımdan oldukça sevildiler. Sevmeyenleri de oldu ama o da nazar boncuğu olsun. Sizlere bugün en çok abonesi olan kadın Youtuberların listesini hazırladık. Hadi hep beraber bu listeye bir göz atalım işte en iyi kadın youtuberler;

1- Danla Bilic

Danla Bilic

Listenin ilk sırasında Danla Bilic yer alıyor. Asıl ismi Neslihan Damla Akdemir’dir. 5 Ekim 1994 yılında Kütahya’da doğmuştur. Eğitimine Beykent Üniversitesi Psikoloji Bölümüne 2. Sınıf olarak devam etmektedir. Sosyal medya platformu olan YouTube kanalında paylaşım yapmış olduğu makyaj videoları ile, doğal ve çılgın yapısı ile de çoğunluk olarak Türk halkı kitlesinin sevgisini kazanmayı başarmıştır. 2.91 Milyon abonesi vardır.

2- Betül Çakmak

Betül Çakmak

Betül Çakmak son dönemlerde isminden oldukça söz ettiriyor. Mimarlık üzerine okuyan Çakmak 1996 yılında İstanbul’da Dünayaya gelmiştir. Alper Rende ile sevgili olan çakmak youtube dışında tiktok ve instagramda da oldukça aktifdir. Betül Çakmak’ın Youtube’de 2.35 Milyon takipçisi bulunmaktadır.

3- Merve Özkaynak

Merve Özkaynak

Merve Özkaynak, 1987 tarihinde İstanbul’da ailenin ortanca kızı olarak dünyaya geldi. Bir kız kardeşi ve ablası vardır. Liseden mezun olur olmaz iş hayatına atılmayı tercih etti. Üniversitede ise İletişim alanında eğitim aldı. Makyaj’a, modaya, ve bakıma ilgisi olan Özkaynak, Youtube platformunu kullanarak dijital pazarlamayı birleştirmeyi başarmıştır. İlk iş tecrübelerinden yararlanarak bu alan üzerinde yeni fikirler üretmiş ve Youtube’da vlog videoları çekerek adını duyurmayı başarmıştır. Youtube’da 2.13 Milyon aboneye sahip.

4- Duygu Özaslan

Duygu Özaslan

Duygu Özaslan, 17 Nisan 1992 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Youtube’da genel olarak yaşam tarzı ve makyaj videoları çekerek izleyicilere kendini sevdirmeyi başarmıştır. 1.42 Milyon aboneye sahip.

5- Şeyda Erdoğan

Şeyda Erdoğan

Şeyda Erdoğan, 4 Temmuz 1998 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Youtube kanalında yaklaşık olarak 1 milyondan fazla aboneye sahip olan Erdoğan, genellikle makyaj videoları çekerek kendini sevdirmiştir ve İnstagram uygulaması üzerinden de fazla takipçisi olan Erdoğan, Youtuber olan erkek arkadaşı Burak Güngör ile videolar çekip paylaşmaktadır.

6- Ceren Ceylan

Ceren Ceylan

Ceren Ceylan, 24 Haziran 1996 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ceylan’ın boyu 167 cm, kilosu ise 52’dir. Annesi, endüstri mühendisi, babası ise elektronik mühendisidir. Ceylan, İstanbul Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde eğitimine devam etmektedir. Youtube kanalında makyaj videoları ve estetik ile alakalı videolar çekerek izleyicilerine kendisini sevdirmeyi başarmış olan Ceylan, 729 Bin aboneye sahip.

7- Cansu Akın

Cansu Akın


Cansu Akın
, 5 Eylül 1991 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü üzerinde tamamlamıştır. Akademik alanda çalışmaları sürerken Youtube platformuna da geçiş yapan Akın, 2015 yılından bu yana ünlü markalar ile işbirliklerine imza atmış, seyahat, moda, lifestyle ve güzellik üzerine içerikler üretmiş ve seyircisine kendisini sevdirmeyi başarmıştır. Kariyerine, ınfluencer olarak da devam ediyor. Youtube kanalında 442 bin aboneye sahip.

8- İrem Çalhan

İrem Çalhan

İrem Çalhan, 16 Ekim 2000 yılında dünyaya gelmiştir. Üniversite hayatına 2018 yılında başlamış, Üsküdar Üniversitesinde Beslenme ve Diyetetik Bölümünde eğitimine devam etmektedir. Makyaj videoları üzerine videolar çekerek izleyicilerine kendini sevdirmeyi başarmıştır. Youtube kanalında 398 bin aboneye sahip.

9- Cansu Dengey

Cansu Dengey

Cansu Dengey, 1990 yılında İstanbul’da doğdu. Eğitimini Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünde tamamladı. Youtube kanalında moda, alışveriş ve makyaj üzerine videolar çekerek izleyicilere kendini sevdirmeyi başarmıştır. Youtube kanalında 272 bin aboneye sahip.

10- Giyen Bayan

Giyen Bayan

1986 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi Bölümünü yüksek lisans olarak tamamladı. Youtube kanalında kadın takipçilerine, stil bilgileri, sezon trendleri ve kombin önerileri hakkında fikirlerini video haline getirip seyircisi ile buluşturuyor. Dünya’da ve Türkiye’de ilk organizasyon bazlı oluşum olarak Youtube Academy birincisi olmayı başardı. Youtube kanalında 187 bin aboneye sahip.

11- Billur Saatçi

Billur Saatçi

Off Ne Giysem bloğunun yazarı olan Billur Saatçi, Eğitimini Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamladı. 2009 yıllarında bloğa yeni başlayan, zaman zaman içinde gezdiği ve gördüğü, keşfettiği şeyleri de içerik olarak zenginleştirmeyi başaran, stil ve moda paylaşımları yaparak izleyicilerine kendini sevdirmeyi başarmıştır. Youtube kanalında 26.8 bin aboneye sahip.

Sizler için hazırlamış olduğumuz En iyi Türk kadın youtuberlar listemizde sizin favoriniz kim? Geri bildirimde bulunarak bizlere fikirlerinizi söyleyebilirsiniz.

NOT: Listedeki youtuberların abone sayıları 18 Şubat 2022 tarihine göre hazırlanmıştır.  Zamanla listemize yeni youtuberlar eklenerek abone sayıları ve diğer bilgiler de eklenecektir. Sağlıklı Kadın sizlere en güncel merak edilen magazin haberlerini sunar…

Kynk: https://metaforya.comKore Dizileri izleyoutube premium fiyat

admin

Saglıklı Kadın Admini sizlere en güncel sağlık bilgileri veren makaleler hazırlar. Diyetlerden bakıma tüm bilgileri makalerimde bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu