DOĞAL TAŞLAR

Kaplan Gözü Taşı Özellikleri Ve Faydaları

Doğal taşlarda sıkça tercih edilenlerden biriside Kaplan gözü taşıdır. Kuvars grubundandır ve genellikle sarı-kahverengi , altın sarısı çizgileri vardır. Camsı bir görüntüye sahip olan bu taş tesbih yapımında çokça tercih edilir. Antik zamanlarda görünüşü ve yapısı bakımından kullanılan, enerjisi sayesinde çeşitli faydalar sağlayan bir taştır. Antik Roma döneminde askerlerin düşmanları dağıtma stratejisi için kaplan gözü taşı kullanılırdı. Mısırda ise süslemelerde ve muska olarak karşımıza çıkardı.

Kaplan Gözü Taşı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Kaplan Gözü Taşının Özellikleri ve Faydaları

Kaplan Gözü Taşı Anlamı Nedir?

Enerjisi çok kuvvetlidir bu sebeple yıllar boyu devlet mensupları tarafından kıyafetlerde ve savaş malzemelerinde kullanılmıştır. Bunun sebebi de taşın güç, kudret ve bağımsızlığı temsil etmesidir.

Kaplan Gözü Taşı Özellikleri Nelerdir?

Sertlik derecesi 6.5-7 arasında olan kaplan gözü taşı dayanıklı ve parlak bir taştır. Kendinden desenleri ve göz alıcı rengi ile aksesuar yapımında sıkça tercih edilir. Enerjisi çok yüksektir, duygulara yön verir bu sebeple sevgililerin taşı olarak bilinir. Duyguları koruduğuna inanıldığı için en nitelikli özelliği koruyuculuğudur. Geçmiş zamanlarda da tıpkı günümüzde olduğu gibi kötülüklerden korunmak ve arınmak için tercih edilmiştir.

Kişilerin üzerindeki korkuyu ve stresi azaltmak amacıyla kullanıldığı, ten ile temasında daha fazla enerji yaydığı için aksesuar yapımında sıkça tercih edilir. Bununla beraber nazara karşı koruyuculuğuna da inanılmaktadır. Bu nedenlerden dolayı geçmişten günümüze kültürel özelliğini korumaya devam etmektedir.

En yaygın bilinen bir diğer özelliği ise kişiye cesaret ve azim vermesidir. Bu sebeple eskiden savaşan kabile üyeleri savaşa hazırlanırken vücutlarını bu taşlar ile kaplarlardı. Bununla birlikte kaplan gözü taşının solunum ve solunum yolu hastalıklarına da iyi geldiği bilinmektedir.

Yaşadığımız dönemde büyük problem olan stresi ve kaygıyı yönetmek konusunda enerjisi bir numaradır. Ek olarak uyku problemleri çeken insanlar bu taşı kullanmalıdırlar. Bu taş derin ve kesiksiz bir uykuya dalmanızı kolaylaştırır.

Kaplan gözü taşının faydasını ve enerjisini daha iyi görebilmek için ten ile temas etmesi önemlidir. Ten ile teması halinde taş ve bedeniniz arasındaki enerji akış ilişkisi sizin daha mutlu, rahat ve stresten uzak dönemler geçirmenizi sağlar. Eğer vücutta ağrıyan bir bölge varsa bu taşı o bölgenin üstüne koyarak faydalanacağınız verimi arttırırsınız.

Kaplan Gözü Taşının Faydaları Nelerdir?

Kaplan Gözü Taşının Faydaları Nelerdir?

1 ) Kişiyi negatif enerjiden arındırır , yerine pozitif duygular bırakır.
Aurası ve yaydığı enerji sayesinde hafiflemiş ve rahatlamış hissettirir. Bu nedenle negatif enerjiyi sömürür.

2 ) Gücü ve cesareti temsil eder. Bağımsızlığa duyulan hisleri arttırır.
Kudreti temsil etmesinden dolayı antik dönemlerdeki savaş mensupları tarafından gerek kıyafetlerinde gerekse bedenlerine yapışık bir şekilde kullanılırdı.

3 ) Kalp sağlığına faydalıdır.
Kan dolaşımının düzenlenmesini ve kanın temizlenmesini sağladığı için kalp sağlığı üzerindeki etkisi büyüktür.

4 ) Sindirime iyi gelir.
Özellikle mide ve sindirim problemleri yaşayan kişilerin kullanması tavsiye edilir. Mide ve bağırsak yolunu rahatlatır.

5 ) Alkol ve tütün mamullerinin bırakılmasında etkilidir.
kişiye sağladığı irade kuvveti sayesinde kurtulamadığınız zararlı alışkanlıklara son vermenizi sağlar.

Kaplan Gözü Taşının Zararları Nelerdir?

Kaplan gözü taşının bilinen bir zararı yoktur. Aksine birçok bedensel ve ruhsal rahatsızlığa iyi gelir. Bu taşın oluşum amacı doğaya ve insana fayda sağlamaktır. O yüzden hiçbir sorun teşkil etmeden herkes tarafından kullanılabilir.

Kaplan Gözü Taşı Ne İşe Yarar?

Kaplan Gözü Taşı Ne İşe Yarar?

Koruyucu bir taş olarak bilindiğinden geçmişten günümüze negatif enerjilerden kurtulma amaçlı kullanılır. Ruhsal bozuklukları giderirken bazı bedensel hastalıklara da iyi geldiği bilinir.

Kaplan Gözü Hangi Burcun Taşıdır?

Haziran ayı doğum taşı olan kaplan gözü Aslan, İkizler ve Boğa burçlarının taşıdır. İkizler burcunun korku ve endişelerinden arınmasını sağlarken , aslan burcunun kudretli ve güçlü bir duruş sergilemesinde rol oynar.

Kaplan Gözü Taşının Fiyatı Nedir?

Kaplan Gözü Taşının Fiyatı Nedir?

Taşın fiyatı kalitesine göre belirlendiği için benzer iki ürün arasında fiyatlar değişiklik gösterebilir. Çok değerli bir taş olduğundan sevenleri tarafından sıkça kullanılan bu taş için net bir fiyat belirtilmemiştir.

Kaplan Gözü Taşı Kullanıcı Yorumları

*Taşların olumlu etkileri olduğuna inanıyorum. Bu taşı kullanmaya başladığım günden bugüne hayatımda çok fazla olumlu gelişme oldu. Kendimi daha iyi tanıyorum ve duygularımı özveri ile yönetebiliyorum.

*Kaplan gözü taşını diz ağrım için almıştım ve kullanmaya başladıktan birkaç gün sonra ağrısı inanılmaz hafifledi. Mucizevi bir enerji yayıyor.

*Renkleri ile gözümü doyuran, enerjisi ile ruhumu besleyen bir taş. Ne zaman stresli olsam avuç içimde bir süre bekletirim ve sihir gibi o negatif enerjiyi alır yerine pozitif duygular bırakır.

*Bugüne kadar olumsuz bir tane dahi etkisini görmediğim, enerjisi ile hayata karşı güçlü durmamı sağlayan harika bir taş.

Kaplan Gözü Taşı Nasıl Temizlenir?

Doğal taşları aldığınızda kullanmadan önce temizlemeniz oldukça faydalıdır. Diğer doğal taşlarda olduğu gibi akan suyun altında bir süre bekletmek veya toprağa gömmek tercih edilen bir yöntemdir. Taşın kullanılan süre boyunca ara ara arındırılması taşın size aktaracağı enerjiyi rejenere etmesi bakımından önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu