DİYETLER

Pul Biberli Yoğurt Kürü (Göbek Eritir)

Pul biberli yoğurt kürü sayesinde göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Tarifinin yanı sıra faydaları ve zararlarını sizler için derledik.

Pul biberli yoğurt kürü tarifi, sağlık açısından birçok faydayı beraberinde getiriyor. Peki, pul biberli yoğurdun etkisi nedir? Bu tarif nasıl hazırlanabilir? İşte detaylar…

Pul Biberli Yoğurt Tarifi

Sağlıklı bir şekilde zayıflamanıza olanak tanıyan pul biberli yoğurt tarifi, diğer yandan genç bir görünüm elde etmenize izin veriyor. Bu kürü uyguladıktan sonra ortalama bir hafta içinde etkisini hissetmeye başlayabilirsiniz. Tarif detayları şu şekilde:

Pul Biberli Yoğurt Tarifi İçin Gerekenler

Pul biberli yoğurt özellikle zayıflamak isteyen insanların göbek yağlarını eritmesinde oldukça etki olmaktadır. Bir çok kişi tarafından denenen ve olumlu sonuçlar alınan Pul biberli yoğurt için gereken malzemeler şunlardır;

  • Bir yemek kaşığı pul biber
  • Bir yemek kaşığı sirke
  • Üç yemek kaşığı yoğurt

Pul Biberli Yoğurt Yapılışı

Bir yemek kaşığı pul biberi, bir yemek kaşığı sirkeyi ve üç yemek kaşığı yoğurdu bir kapta birleştirin. İyice karışmalarını sağlayın. Uyumadan evvel ortalama yarım saat veya bir saat kadar önce bu karışımı tüketin. Ardından bol bol su için. Karışımı tükettikten sonra başka bir şey yememeye özen gösterin.

Pul Biberli Yoğurt Kilo Verdirir Mi?

Pul biber, özellikle karaciğerde biriken yağların yakımında etkili olan bir baharattır. Bununla beraber karaciğer fonksiyonlarının düzenlenmesine de yardımcı olur. Pul biber, iyi bir potasyum kaynağı olmasının yanı sıra aynı zamanda B ve E vitaminleri açısından da son derece yoğundur. Bu sayede kilo verme sürecine en iyi şekilde katkıda bulunur. Yoğurt ve pul biberi aynı anda tüketmek, sindirim sağlığını teşvik ederek yağ yakımını kolaylaştırır.

Kapsaisin bileşeni bakımından zengin olan pul biber, vücutta biriken yağların eritilmesine karşı son derece faydalıdır. Bununla beraber pul biber, metabolizma hızını yüzde 25’e kadar arttırır. İştahı azaltması ve mideyi temizlemesi nedeniyle de kilo verme sürecine en iyi şekilde katkıda bulunur.

Pul biberin ayrıca anti-inflamatuar etkisi de bulunmaktadır. Bu özelliği nedeniyle doğal bir kan inceltici olarak işlev görmektedir. Siz de hızlı bir şekilde kilo vermek ve ödem atmak istiyorsanız pul biberli yoğurt tarifini deneyebilirsiniz.

Pul Biberli Yoğurt Karışımı Ne İşe Yarar?

Zayıflatan yoğurt kürü olarak da lanse edilen pul biberli karışım, düzenli olarak tüketildiğinde sağlık açısından birçok faydayı beraberinde getirir. Bu karışım öncelikle bağırsak ve sindirim sağlığını teşvik ederek ve metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını kolay hale getirir. Bu sayede özellikle göbek bölgesinde birikmiş fazlalık yağlardan kurtulmanız ve kilo kaybetmeniz mümkün hale gelir.

Bununla beraber pul biberli yoğurt karışımı kardiyovasküler sistem sağlığını da iyileştirebilir. Aynı zamanda cilt ve göz sağlığı açısından da benzersiz faydalar sunar. Bunların en büyük nedeni de hem pul biber ve sirkenin hem de yoğurdun, çeşitli besin bileşenleri bakımından zengin olmasıdır.

Pul Biberli Yoğurt Kürü 1 Haftada Kaç Kilo Verdirir?

Pul biberli yoğurt kürü ile bir haftada kolay şekilde kilo verebilirsiniz. Bu kürün genellikle 2 hafta uygulanması tavsiye edilir. Düzenli ve yeterli miktarda tüketim sayesinde bir hafta içinde 2 ila 3 kilo vermeniz söz konusu olabilecektir. İki haftalık kullanımda da yaklaşık olarak 4 ila 5 kilo vermeniz mümkündür. Ancak kilo kaybı tamamen kişiye bağlıdır.

Bu aşamada düzenli spor yapmak ve yediklerinize dikkat etmeniz de önem arz eder. Fakat iki hafta kullanımdan sonra zayıflatma etkisi bulunan kür, iki hafta sonrasında bir süre ve özellikle bir hafta kadar bekleme süresinden sonra tekrar uygulanabilir.

Pul Biberli Yoğurt Ne Zaman Yenmeli?

Pul biberli yoğurt karışımından iyi düzeyde fayda elde etmek ve fazla kilolarınıza veda etmek için tüketim zamanına dikkat etmeniz son derece önemlidir.

Pul biberli yoğurt karışımını yatmadan evvel tüketmeniz gerekir. Aynı zamanda bu karışımdan sonra bol su içmeli ve başka bir şey yememeye özen göstermelisiniz. Bu sayede pul biberli yoğurt karışımının etkisini en iyi şekilde elde edebiliriniz.

Pul Biberli Yoğurt Zayıflatır Mı?

Pul biberli yoğurt karışımını ortalama iki hafta kadar uygulayarak 4-5 kilo verme ihtimaliniz söz konusudur. Bu kürle birlikte başka bir zayıflama uygulaması yapmamalısınız. Ancak yağ yakan ve metabolizmayı hızlandıran bitki çaylarından tüketebilirsiniz.

Pul biberli yoğurt karışımı ile zayıflamak istiyorsanız, yediklerinize de muhakkak dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda spor yaparak da kilo verme sürecinizi iyileştirebilirsiniz. Mide, bağırsak ve sindirim rahatsızlıklarınız var ise bu kürü yapmadan önce bir hekime danışmanızda yarar vardır. Hamileler ve emziren anneler için bu kürün tüketimi tavsiye edilmemektedir.

Admin Notu: Yoğurtlu Pul Biber Kürü için https://antepyoreselurunler.com/urun-kategori/pul-biber-cesitleri/ sitesinden orta acı pul biber satın alabilirsiniz. Ben Pul biberi buradan temin etmiştim. Lütfen Pul biberli Yoğurt Kürü deneyimlerinizi bizlere yorumlarınızla belirtiniz. Ayrıca sizlere tarifin videoulu anlatımınıda alta bırakıyorum.

admin

Saglıklı Kadın Admini sizlere en güncel sağlık bilgileri veren makaleler hazırlar. Diyetlerden bakıma tüm bilgileri makalerimde bulabilirsiniz.

2 Yorum

  1. Pul biberli yoğurt ile zayıflamanın münkün olduğu biliniyor ama tam bir diyet gerekir diye sanıyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu