DOĞAL TAŞLAR

Pembe Kuvars Taşı

Pembe kuvars taşı; açık pembe rengiyle kuvars ailesinin yarı değerli olarak adlandırılan taşıdır. Aşk, sevgi, huzur ve mutluluğun taşı olarak bilinir. Yüzyıllar boyunca kullanılmıştır ve hala kullanılmaktadır.

Pembe Kuvars Taşı Özellikleri

Hindistan başta olmak üzere, Brezilya ve Güney Afrika’da çıkarılan Pembe kuvars taşı, bileklik kolye gibi takılarda kullanılmasının yanı sıra masaj aletlerinde ve meditasyon yaparken huzurlu bir ortam için aksesuar olarak kullanılır.

Pembe kuvars taşlarında; içi saydam, berrak olanına erkek pembe kuvars taşı, içi puslu, sisli, saydam olmayan görünümde olanına dişi pembe kuvars taşı denir. Sertlik derecesi 7 olup, tüm temizleme yöntemlerine uygundur.

Pembe Kuvars Taşı Faydaları Nelerdir?

Pembe Kuvars Taşı Faydaları Nelerdir

Doğal taşlar denildiğinde akla gelen her taşın ayrı bir faydası olduğudur. Bununla birlikte yarı doğal olarak bilinen pembe kuvars taşının faydaları da oldukça merak edilir. Ruh ve beden sağlığında oldukça etkili olan pembe kuvars taşı faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Kalp çakrası taşı olarak bilinir. Üzerinde taşıyan kişiyi duygusal anlamda şifalandırmasıyla bilinir.
 • Bulunduğu ortama ferahlık, huzur ve sevgi getirir.
 • Stres ve kaygıdan uzaklaştırarak, mental iyiliği destekler.
 • Olumsuz düşüncelerin zihinden arınmasını sağlar.
 • Sakinleştirme özelliği vardır. Duyulan öfke ve hissedilen kırgınlığın yatıştırılmasında etkin rol oynar.
 • Kişinin öz benliğine inmesini sağlar. Taşıyan kişi kendiyle ilgilenmeye, kendini tanımaya başlar.
 • Kaygı ve stresi gidererek bu duygu durumdan kaynaklı baş ağrılarına iyi gelmesiyle bilinir.

Pembe Kuvars Taşı Anlamı Nedir?

Pembe kuvars taşı, gül kuvars olarak da bilinir. Sevgi, aşk ve huzur taşıdır. Bunun yanı sıra aşk taşı ya da aşk mıknatısı olarak yaygınlaşmıştır. Sevgi, huzur, güven ve şefkat taşıdır.

Aşk taşı olarak ün kazanmış olsa bile burada bahsi geçen aşk sadece karşı cinse duyulan ilgi değil, kişinin kendini sevmesi için de kullanılır. Kendiyle barışık olmayan bireylerin, kendine olan sevgisini ve değerini yükseltmesiyle bilinir.

Aynı zamanda hayatına daha fazla sevgi çekmek isteyenlerin kullandığı güçlü bir kristaldir. Hangi şekilde kullanırsanız kullanın hayatınız mutlaka huzur ve sevgiyle dolacaktır.

Pembe Kuvars Taşı Ne İşe Yarar?

Beden hücrelerini yenileyen kuvars taşının birden fazla alanda yararlı olduğu görülmüştür. Sinir sistemini, sindirim sistemini düzenler. Böbrek, karaciğer, akciğer, kalp gibi organları sağlıklı tutar.

Pembe Kuvars Taşı Ne İşe Yarar

Hastalıkları tedavi ederken aynı zamanda bedenin direncini de yükseltir. Kişinin psikolojik alanına yaydığı pozitif enerji sayesinde, depresyona iyi gelerek bireyin kendisiyle barışık olmasını ve kendisine değer vermesini sağlar. Bu sayede pembe kuvars taşını üzerinde taşıyan bireylerin özgüven duygusu yükselir.

Geçmişinden kopamayan bireyler için de oldukça faydalı bir taştır. Sağladığı enerji sayesinde hissettiğiniz karanlık duyguların iyileşmesinde etkili rol oynar. Tüm bu duygu durumların içerisinde pembe kuvars her daim destekleyici niteliktedir.

Pembe Kuvars Taşı Nasıl Arındırılır?

Doğal taşların alındığı andan itibaren belirli aralıklarla arındırılması gerekir. Bulunduğu alandaki negatif enerjiyi çekerek insanları bu durumda olumlu yönde etkilerken kendisi negatif enerji ile dolmuş olur. Bu sebeple alınır alınmaz ve daha sonrasında düzenli şekilde arındırma işlemi yapmanız tavsiye edilir.

Çeşitli yöntemlerle yapabileceğiniz pembe kuvars arındırma işlemlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Su ile temasında hiçbir sorun olmadığı için akan suda yıkayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey taşı su dolu bir kovada yıkamamanız gerektiğidir.
 • Ay ışığı, doğal taşların arındırılması için yoğunlukla kullanılan bir yöntemdir. Eğer eviniz ay ışığını alıyorsa bu konuda oldukça şanslısınız! Bir gece boyunca pencere önünde tutularak ay
 • ışığına maruz bırakılması pembe kuvars taşınızı tüm negatif enerjilerden arındıracaktır.
 • Arındırma işlemi yapılırken sık kullanılan yöntemlerden bir tanesi de tütsüdür. Sevdiğiniz bir tütsüyü yakarak pembe kuvars taşınızı yanan tütsünün yanına bırakabilirsiniz.
 • Evinizde bulunan bir saksıya ya da dışarıda bir toprağa pembe kuvars taşını gömerek arındırabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken durum, taşın 24 saat boyunca gömülü kalmasıdır.

Pembe Kuvars Taşı Nasıl Temizlenir?

Eğer pembe kuvars taşını uzun süre kullandıysanız mutlaka temizlemeniz gerekir. Çünkü uzun süre kullanılan doğal taşların enerjisi tükenebilir ya da negatif enerji ile dolmuş olabilir.

Bu sebeple temizlenmediği taktirde üzerine topladığı negatif enerjiyi size aktarır. Bunun sonucunda ise vücudunuza yüklenen negatif enerji size baş ağrısı, gerginlik, huzursuzluk ya da mide bulantısı gibi durumlarla geri döner.

Pembe kuvars taşı temizlemek istediğinizde doğal taşınızı toprağa gömebilir, tütsü ile temizleyebilir, akan su altında yıkayabilirsiniz. Bu işlemlerin dışında bir temizleme yöntemi kullanmak istediğinizde dikkat etmeniz gereken husus, taşınıza kimyasal bir temizleyici ya da alkol gibi maddelerin temas ettirmemenizdir. Aksi durumda taşın kimyasal ve fiziksel yapısı bozulabilir.

Pembe kuvars taşını ametist taşının yanına koymak da temizlenmesinde etken bir durumdur. Birden fazla kuvars aldığınızda birini temizlerken diğerini kullanabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra yeni aldığınız pembe kuvars taşını da mutlaka temizleyerek kullanmalısınız.

Pembe Kuvars Hangi Burcun Taşıdır?

Doğal taşların her biri ayrı ayrı burçlarla ilişkilendirilmiştir. Her burcun farklı özelliği olduğu gibi kendine uygun doğal taşı da vardır. Burcunuza göre taş seçerken, eşlik edecek farklı taşlarda seçebilirsiniz.

Aynı zamanda doğal taşların olduğu bir alanda eliniz hangi taşa giderse, hangi taşa yakınlık hissederseniz o taş size uygun demektir.

Pembe kuvars taşı birden fazla burçla uyumludur. Bu burçlar; koç, ikizler, boğa, yengeç ve başaktır.

Pembe Kuvars Taşı Fiyatı Nedir?

Doğal taşların fiyatı değişmekle birlikte her bütçeye uygun bir tutardadır. Pembe kuvars taşı fiyatı da aynı şekilde olup kullanıldığı alana göre fiyatlandırılır.

Sadece doğal taş olarak alacaksanız fiyatı farklı, kolye, küpe, künye gibi aksesuarlarda kullanılan pembe kuvars alacaksanız fiyatı farklıdır.

Birden fazla modeli barındıran pembe kuvars taşının hangi türünü alırsanız alın size iyi geleceğinden şüpheniz olmasın.

Pembe Kuvars Taşı Nasıl Kullanılır?

Pembe Kuvars Taşı nasıl kullanılır

Pembe kuvars taşının birden fazla kullanım alanı mevcuttur. Her ne şekilde kullanırsanız kullanın değişmeyen tek şey size sağladığı olumlu etkilerdir.

Takı olarak yoğun şekilde kullanılan pembe kuvars, enerjisini tüm vücuda yayar. Kalp çakrasında etkili olduğu için kolye ve bileklik olarak kullanılması uygundur.

Yanınızda pembe kuvars taşıyarak enerjisini sürekli üzerinizde hissedebilirsiniz. Çantanızda ya da cüzdanınızda bulundurduğunuz pembe kuvars taşı, ihtiyaç duyduğunuz her an sizi şifalandıracaktır.

Kendinizi üzgün, mutsuz hissettiğinizde taşı avcunuza alıp kalbinize yaklaştırdığınızda vücudunuza yaydığı pozitif enerjiyi hissedeceksiniz.

Cilt bakımında da yoğun bir şekilde pembe kuvars taşı kullanılır. Bu taştan yapılmış olan mesaj aletleri ile cildinize masaj yaptığınızda cildinizi sıkılaştırarak yaşlanma belirtilerinin önüne geçtiği gözlemlenmiştir.

Pembe Kuvars Taşı Nasıl Aktif Edilir?

Pembe kuvars taşının nasıl arındırıldığını, temizlendiğinden bahsetmiştik. Arındırılan pembe kuvars taşı hemen ardından aktif edilmelidir. Bu işlem oldukça kolay ilerler.

 • Satın aldığınız pembe kuvars taşını dilediğiniz bir yöntemle temizleyin.
 • Temizlenen taşınızı avcunuzun içine alarak ısınana kadar ovalayın ve bekleyin. Yapılan bu işlem sırasında vücudunuzdan taşınıza doğru yayılan bir ışığı hayal edebilirsiniz.
 • Pembe kuvars taşını kullanmadan önce niyet etmeniz önemlidir. Bu sebeple taşınız avuç içlerinizdeyken, niyetinizi sesli bir şekilde söyleyerek zihninizde sürekli tekrar edin.
 • Pembe kuvars taşınız ısındığında artık aktifleşmiş demektir. Taşınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu yazımızda doğal taşlar içerisinde en çok merak edilen Pembe Kuvars Taşı hakkında detaylı bilgi verdik. Pembe Kuvars taşı takılarda (kolye, yüzük) vb. kullanımı dışında oldukça faydaları olan doğal taşlar arasındadır.

admin

Saglıklı Kadın Admini sizlere en güncel sağlık bilgileri veren makaleler hazırlar. Diyetlerden bakıma tüm bilgileri makalerimde bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu