SAĞLIK

Fito Krem Ne İşe yarar, Cilde Faydaları Nelerdir?

Fito Krem ciltte oluşan sivilce, yanık ve lekelere oldukça iyi gelir. 2022 yılı fiyatı ise eczaneler de 19.33 Tl olarak satılmaktadır.

Fito Krem Ne İşe Yarar?

Fito Krem ne işe yarar, erken yaşta oluşan sivilcelerin oluşturmuş olduğu lekeleri gidermek için kullanılan bir kremdir. Vücutta bulunan kalıcı lekeler haricinde oluşmuş olan cilt hastalıkları, ciltte bulunan çatlaklar ve deri hasarlarını iyileştirme konusunda oldukça başarılı bir kremdir.

Cilt problemleri için kalıcı çözüm sunan fito krem, cildinizin yenilenmesini sağlar. Her türlü cilt rahatsızlıklarına iyi gelen bir kremdir. Cildinizde çatlaklar, kızarıklıklar ve yanıklar varsa hatta sivilce lekeleriniz bulunuyorsa bu gibi sorunlar için kullanabileceğiniz bir kremdir.

Bir süre düzenli kullanımdan sonra etkisini göstermeye başlayan fito krem, eczanelerde uygun fiyata bulabileceğiniz bir kremdir.

Fito Krem kullanan pek çok kullanıcı bu krem sayesinde pahalı kremlere fazla ücretler ödemeyi bıraktığını belirtmiştir. Fito Krem, cilt bakım ve dermatologların tavsiye ettiği kremler arasında yer almaktadır.

Prospektüsü incelendiği zaman etken maddesinin triticum vulgare yani buğday ekstresi olduğunu görebilirsiniz. Yani cildinizin yenilenmesinde oldukça etkili bileşenlere sahiptir.

Özellikle son zamanlarda oldukça fazla konuşulan bir kremdir. Cilt bakım uzmanları sık sık önermektedir ve ciltte bulunan hücrelerin yenilenmesi için etkili bir kremdir.

Eğer cildimizde oluşmuş bir hasar varsa bu hasarın iyileşmesi için kullanabileceğiniz bir kremdir. Fito Krem, doktor önerisi üzerine kullanılması daha doğru olacaktır.

Cilt üzerinde kısa süre içerisinde yüksek seviyede etki gösterir, cilt dokusunun yenilenmesini ve parlak bebeksi bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Yara izleri ve yaralar üzerinde de oldukça etkili bir kremdir. Düzenli kullanımda yaraları ve yara izlerini ortadan kaldırır. Vücudun herhangi bir bölgesinde oluşan bir veya birden fazla hasar için kullanılabilecek bir kremdir.

Fito Krem sayesinde; yüzünüzde ya da vücudunuzda bulunan sivilce izlerinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Günde bir sefer temiz cildinize bu kremi uygulayarak düzenli bir şekilde kullanırsınız etkisini göreceksiniz.

Eğer su çiçeği hastalığı geçirdiyseniz ve sonrasında kızarıklıklar oluştuysa bu kızarıklıkların giderilmesi için de Fito Krem kullanılabilir.

Düzenli bir şekilde kullanılırsa vücuttaki renk eşitsizlikleri de giderilebilir. Vücudunuzda derin kesikler varsa ya da ameliyat yaralarınız varsa cildinizin kısa süre içerisinde yenilenmesini sağlar.

Derinizde bir hasar meydana geldiyse ya da kaza sonucu cildinizde herhangi bir hasar oluştuysa yine bu krem sayesinde cildinizin hızlı bir şekilde yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

Dudak kuruması ve çatlaması için de oldukça etkili bir kremdir. Az bir miktar dudağa uygulandığı zaman dudakların çatlamasını ya da kurumasını engelleyebilir. Dudaklarınıza fito krem uygularken az bir miktar uygulamalısınız ve sürdükten sonra yutmamaya özen göstermelisiniz.

Cildi yenileyen bu kremi düzenli bir şekilde kullanmak önemlidir. Epilasyon ya da lazer işlemi sonrasında vücudunuzda oluşan hasarlı bir durum olduğunda da fito kremi kullanabilirsiniz.

Fito Krem Fiyatı

Fito Krem fiyatı, 19.33 TL’dir. Eczanelerden alınabilir. 2022 yılında oldukça uygun fiyatı olan Fito kremi eczanelerden temin edebilirsiniz. Tekrar söylemekte fayda görüyorum hiç bir kremi doktor tasviyesi olmadan asla kullanmayanız.

Fito Krem Kullanıcı Yorumları

 1. Bir kullanıcın yorumu: ” Cildi hücresel olarak yenilenmesini hızlandıran bir krem. Güzel bir lavanta kokusuna sahip. Yoğun bir kıvamı olan bir merhem. Bu kremle arkadaşımın eczacısının önerisi sayesinde tanıştım. Oldukça etkili ve yenileyici özelliği olan bir krem. Bebek gibi yapıyor cildinizi.”
 2. Bir kullanıcının yorumu; ” Fito kremi 4 5 gündür kullanıyorum ama buna rağmen yanağındaki sivilce izlerine çok iyi geldi. Yalnızca bephanten tarzı kremlerin kıl kökünü beslediğini duymuştum onun için az miktarda düzenli olarak kullanıyorum. Zaten doğru olan da bu kullanım şekliymiş.”
 3. Bir kullanıcının yorumu; ” Lazer epilasyon işlemi yaptıracaktım. Bu işleme başlamadan önce bacaklarımda kıl dönmesi sorunu vardı. Bu kıl dönmelerinden dolayı yara izi kalırsa diye doktora gittim ve reçetede bana bu kremi yazdı. Hastamla birlikte başucu merhemi olarak kabul ediyorum bu iki kremi. Antiseptik özelliğe sahip bir krem. Küçük yaralarınız, çatlaklarınız, hafif yanıklarınız varsa eğer cilt dokunuzun yenilenmesi için olağanüstü bir krem. Gönül rahatlığı ile kullanıyorum ve tavsiye ediyorum. “
 4. Bir kullanıcının yorumu; ” Acnelyse kullandığım esnada bir gaflete kapıldım ve gidip bıyık bölgemde bulunan tüylere ağda yaptım. Sonuç olarak tahmin edersiniz ki derimi de soydum. Acayip bir sızı ve iğrenç bir görüntü oldu size tarif edemem. Eczacı abla durumumu görünce bu kremi verdi sağ olsun. Ben de Fito Krem ile böyle tanıştım. Eczacı ablaya geçer mi doktora gidiyim mi dedim o da geçer dedi. İlk başta beni basından savmak için yapıyor sandım ama günahını almışım. Hakikaten 2 gün içerisinde geçti. Buradan eczacı ablaya teşekkür ediyorum.”
 5. Bir kullanıcının yorumu; ” Doktorumun tavsiyesi üzerine aldığım bir krem. Evde kedim var yavru kedi olduğu için de tırmalaması ve ısırması bitmiyor. Doktoruma durumu söyledim ve kalmaması için ne kullanabilirim diye sorduğumda bu kremi önerdi. İzlerin üzerine sürdüm ve sonra uyudum sabaha hiç bir şey kalmamıştı. Yani reklamlarda mucizevi krem diye reklam yaparlar ya asıl bu kremin reklamının yapılması gerekiyor. Gerçekten mucizevi bir krem çünkü. Eğer sizin de böyle bir probleminiz varsa Fito Krem satın almanızı  tavsiye ederim.
 6. Bir kullanıcının yorumu; ” Üniversite yıllarımda evde çorba yapayım derken düdüklü tencereye ketıldaki sıcak suyu dökerken ketılın kapağı açıldı. İçindeki fokurdayan su sol göz kapağımın üzerine geldi. Acısı o kadar şiddetliydi ki arkadaşlar size anlatamam. Yüzümde leke yok ama göz kapağımda devasa bir yanık var. Nasıl kötü göründüğünü siz düşünün artık. Kasama yemeğe çağırdığım arkadaşım geldi  halimi görünce hemen bir eczaneye gitti ve silverdin ve fito alıp geldi. Bu iki krem sayesinde yanıltan tek bir iz bile yok.”
 7. Bir kullanıcının yorumu; “Göz çevresi için kullanımı ne kadar doğru bilmiyorum ama doktora falan danışmadan kullandım ben. Sonucu soracak olursanız cidden bir mucize. Kokusu da başka kremler gibi kötü kokmuyor çok hoş bir kokusu var sanırım lavanta özlüymüş ondan kaynaklanıyor. Bunun dışında başka lekelerde de kullanılıyormuş.  Her türlü öneririm.”
 8. Bir kullanıcın yorumu; ” Triticum vulgare latince isimli buğday ekstraktı içeriyormuş. Buğdayın evrendeki önemine bakar mısınız arkadaşlar. Cilt dokusunu yenileme konusunda gerçekten başarılı. Etkili ve ucuz bir krem alın aldırın.”
 9. Bir kullanıcının yorumu; ” Fito Krem kullanmaya başladığımda bir doktor tavsiyesi üzerine kuru göz kapaklarım için almıştım. Gece sürdüm ve sabah uyandığımda yumuşacıktı. Antiseptik bir krem ve yara kremi olarak biliniyor.”
 10. Bir kullanıcının yorumu; ” Hiç beklemediğiniz geçeceğine inanmadığınız bu kremi birkaç kremle karıştırınca çok iyi geliyor. Mucizevi ve başarılı bir krem. Mesleğimden dolayı hastaların dikişleri için kullandığımız bir kremdi. İz kalmasın diye kullanıyorduk. Gayet başarılı ama doktor kontrolünde kullanılması gerekir. Sonuçta bu da bir ilaç. “
 11. Bir kullanıcının yorumu; ” Gözümün altında tahriş olan bir kısım vardı ve ora için dermatoloğum kenakort ile dönüşümlü kullanmamı istedi Fito Kremi. Aylarca bephantol kullandım ama geçmedi. Bu krem sayesinde 1 hafta içinde her şey geçti ve iz de kalmadı. Yüzümde korkunç görünen ve yorduğum sivilcelerime de sürdüm ve sabaha kadar beklettim sivilcelerime de etkili oldu.”
 12. Bir kullanıcının yorumu; ” Saç maşası ile alnımı yaktım. Eczacıya gittim ve bu kremi verdi. Gerçekten mucizevi bir krem. Alnındaki kocaman yanığı tek bir iz bile bırakmadan geçirdi sağ olsun. “
 13. Bir kullanıcının yorumu; ” Elimde siğil vardı. Doktor da onları azotla yakmıştı. Sonrasında da bu kremi düzenli olarak kullandım. Iz kalmadı.”

Fito Krem Prospektüs

Fito Krem, 40 gramlık tüpte satlan beyaz bir kremdir. Fito Krem, cilt yenilenmesi ve doku rahatsızlıkları için etkili bir kremdir.

Etken maddesine ya da yardımcı maddelerden herhangi birine karşı alerjiniz varsa Fito Krem kullanılması uygun değildir.

Dikkatli kullanılması gereken durumlar;

Topikal kullanım için öngörülen tüm ürünler özellikle uzun süreli bir uygulama yapılacaksa hassasiyeti arttırıcı etkide bulunabilir. Bu durumlar meydana geldiği zaman tedaviye son verilir ve başka uygun bir tedavi uygulanır.

Fito Krem Ekşi Yorumları

 1. Bir kullanıcının yorumu; ” Yaraları hızlı bir şekilde geçiren bir krem. Dudağımın kenarında yemek yerken ağrıyan, esnerken ağrıyan, ağzımı açmama engel olan bir yara vardı yarayı 3 sefer sürdüm ve geçirdi.”
 2. Bir kullanıcının yorumu; ” Derinin iyileşmesi konusunda ve yenilenmesi için kullanılan bir krem.”
 3. Bir kullanıcının yorumu; ” Bu ilaç sivrisinek ısırığı dolayısı ile şişen ve acayip kaşınan yere iyi geldi. Anında kaşıntıyı aldı. Her eve lazım. Hayat kurtardı.”

Fito Krem Faydaları

Fito Krem bir çok cilt rahatsızlıklarında oldukça etkili bir kremdir. Bizde bu makalemizde bunları sizlere çok hızlı şekilde anlamanız için maddeler halinde anlattık. İşte Fito krem faydaları;

 • Sivilcelerin yok olması için etkilidir ve sivilce lekelerine de iyi gelir.
 • Ciltteki kızarıklıklara  iyi gelir.
 • Yüzdeki lekelere iyi gelir.
 • Cilt dokusunu yeniler.
 • Yanıklara iyi gelir.
 • Derideki çatlaklara iyi gelir.
 • Egzama ve sedef hastalığına iyi gelir.
 • Karın bölgesinde oluşan çatlaklara iyi gelir.
 • Meme ucu çatlaklarına iyi gelir.
 • Sünnet yaralarına iyi gelir.
 • Dudak çatlaklarına iyi gelir.
 • Uçuklara iyi gelir.
 • Epilasyon ve lazer sonrası oluşan kızarıklıklara iyi gelir.

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Fito Krem, sivilceli bölgeye bir miktar sürülür ve bekletilir. Bu kremi sürdükten sonra güneşe çıkmamanızda fayda vardır. Bunun için de genel olarak gece yatmadan önce kullanılması önerilmektedir.

Fito Krem yutulmamalı ve göz çevresinden uzak tutulmalı. Kremi kullanmadan önce mutlaka doktora danışmamalıdır. Gün içerisinde 1 ya da 2 kez kullanılır. Belirlenmiş kullanım sınırı  aşılırsa bazı problemler ortaya çıkabilir. Daha fazla kullanılması iyileşme sürecini hızlandırmaz bu düşünce tamamen yanlıştır.

Fito Krem de bir ilaçtır kontrollü bir şekilde kullanılmalıdır.  Uygulama yapılmadan önce cilt temizlenmelidir ve kurulanmalıdır. Uygulamaya hazır gelen cilt hafifçe masaj yapılarak problemli bölgeye krem uygulanmalıdır.

Fito Krem Yüze Sürülür Mü?

Fito Krem yüze sürülür. Ciltte bulunan ve problemli bölgeye hafif bir tabaka şeklinde sürülür. Bu uygulama günde 1 2 kez yapılmalıdır.

Fito Krem Egzamaya İyi Gelir Mi?

Fito krem egzama tedavisi için kullanılabilen bir kremdir. Cilt fazla kuruduğu zaman hastalıklar oluşur ve bu hastalıklardan biri de egzama olarak bilinir.

Egzama için kesin bir tedavi yoktur. Ancak derinin rahatlaması için yağlı kremler tercih edilir. Fito Krem de yağ oranı açısından oldukça yüksek bir krem. Bu sebepten dolayı egzamaya iyi gelir.

Fito Krem Neye İyi Gelir?

Cildinizin üzerinde, çizik, yara, yanık gibi yaralanmalar meydana geldiyse bunların tedavisi için Fito Krem en ideal krem olarak kullanılabilir. Makalemizin tüm satırlarında krem ile ilgili tüm merak edilenlen sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Fito Krem Yan Etkileri

Bir çok ilaç ve kremde olduğu gibi Fito kremde de yan etkiler görülebilmektedir. Yaptığımız araştırlamara görre Fito Krem kullanımı esnasında oluşabilecek yan etkileri şunlardır;

 • Yüzde şişlik ve kızarıklık
 • Nefes darlığı ve nefes alıp vermede zorluk
 • Karında ağrı oluşumu

Fito Krem Muadili?

Fito Krem muadilleri de Fito Krem gibi aynı yan etkileri gösterebilir. Fito Krem Muadili olarak şu ilaçları kullanabilirsiniz;

 • Sudocrem
 • Momecon losyon
 • Hametan krem
 • Bepanthen plus
 • Madecassol krem
 • Noskar jel
 • Contractubex jel
 • Fito ıntertulle
 • Regen-D jel
 • Madescar merhem
 • Madegsole merhem
 • Madegcenta merhem
 • Madefix merhem
 • Hepatubex jel
 • Heberprot-P enjeksiyon için liyofilize toz içeren flakon

Fito Krem Yanıklara İyi Gelir Mi?

Fito krem, ciltte oluşmuş olan yara, yanık gibi rahatsızlıklar için kullanılan bir kremdir. Yani Fito krem yanıklara iyi gelmektedir.

Bu yazımızda Fito krem kullanımı, ne işe yaradığı, faydaları, zararları ve özellikle daha önce bu kremi kullananların yorumalarını sizlere en detaylı şekilde anlattık.

Siz daha önce Fito Krem kullandınız mı? Bizlere yorumlarınızla geri bildirimde bulunursanız çok seviniriz. Şimdi sizlere detaylı bir Fito krem anlatım videosu bırakıyorum.

Dikkatinizi Çekebilir: Dermovate Krem
Fito Krem Ekşi yorumları: https://eksisozluk.com/fito–1259336

admin

Saglıklı Kadın Admini sizlere en güncel sağlık bilgileri veren makaleler hazırlar. Diyetlerden bakıma tüm bilgileri makalerimde bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu