SAĞLIK

Gerofen Jel Nedir? Ne İşe Yarar?

Gerofen jel vücutta ağrılara ve rahatsızlıklara sebep olan biyolojik etmenleri etkileyerek hasarların çözülmesine yardım eder. Bursit, tendinit, iltihaplı kas romatizmalarının tedavisinde kullanılır. Gerofen jelin etkin maddesi olan ibuprofen e alerjisi olan kişilerin kullanmaması önerilmektedir. Astım, böbrek ağrısı vb. rahatsızlıkları olan kişilerin kullanmadan önce hekimlerine danışması önerilmektedir.

Gerofen Jel Nedir? Ne İşe Yarar?

Gerofen Jel Ne İşe Yarar?

Gerofen Jel Ne İşe Yarar?

Adele ve kas romatizmalarının tedavilerinde kullanılır. Vücutta sırt ağrısı, kas ve eklem ağrıları, iltihaplanmaya sebebiyet veren biyolojik etmenlerin iyileştirilmesinde kullanılan bir ilaçtır. Omuz ağrısı, bel sertliği olan kişilerin kullandığı bir jeldir. Spor ve kazalardan sonra oluşabilen yaralanmaların giderilmesinde kullanılır. Doktor reçetesi ile satın alınması durumunda her gün ağrıyan bölgeye ince tabaka şeklinde masaj yapılarak uygulanması halinde rahatsızlıkların tedavi edilmesini sağlayacaktır.

Gerofen Jel Neye İyi Gelir?

Gerofen jel 60 gram jel barındıran alüminyum tüplerde satılmaktadır. Bu jel iltihaplanmalarda ve ağrılarda harici olarak kullanımı uygun görülen bir jeldir. Adele romatizması, ağrılı eklem rahatsızlıkları, bel ve boyun sertleşmesi, spor sonrası yaralanmalarda oluşabilecek hasarları gidermekle görevlidir. Gebeliğinin son 3 ayına girmiş hamileler ve 14 yaşının altındaki çocuklar kullanmamalıdır.

Gerofen Jel Yan Etkileri Nelerdir?

Gerofen Jel Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaç için de olası yan etkiler mevcuttur. Yan etkileri dışında içerisinde bulunan etken maddelere hassasiyeti olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır. En belirgin olarak sebepsiz yere oluşan burun akıntısı ve göz yaşarması, kalıtsal rahatsızlığı olan kişilerde astıma benzer nefes almada güçlük çekilmesi gibi yan etkileri görülmektedir. Birden tüm vücutta başlayan kaşıntı sonucunda deride meydana gelen pul pul dökülme, kızarıklık ve şişlik durumunda yan etkilerle karşılaşmışsınız demektir. Bu yan etkilerden en az birini yaşayan kişilerin gerofen jele ciddi bir hassasiyet gösterme durumu söz konusu olduğundan en yakın sağlık kuruluşlarına gitmeleri erken müdahale için ilk basamak olacaktır. Yan etkileri dışında ilacın doğru koşullar altında saklanması da oldukça önemlidir. Uygun şartlar halinde saklanmazsa kullanım sırasında kişide tahriş oluşumuna sebebiyet vereceğinden yan etkilerin oluşumunu arttıracaktır. Bu sebeple jeli 25 derecenin altında ışıktan uzak ve çocukların erişemeyeceği oda sıcaklığında muhafaza etmek önemlidir.

Gerofen Jel Prospektüs

Gerofen Jeli kullanmadan önce talimatları okuyunuz.

Bu ilaç özel olarak sizin için tahsis edildiğinden başkalarıyla paylaşılması uygun değildir. Prospektüsü iyice okuduktan sonra tekrar ihtiyaç duymanız hali sebebiyle saklayınız.

Gerofen jeli kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler?

Gerofen jeli kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler?

Aşağıda belirtilen durumlar ile karşılaşmanız halinde ilacın kullanımını bırakınız.

İbuprofene alerjiniz varsa

Derinizin üstünde açık yara var ise

Ağrı kesici veya antiromatizmal ilaçlara hassasiyetiniz veya alerjiniz var ise

Hamileliğinizin son 3 aylık periyoduna girmiş iseniz

bu ilacı kullanmayınız.

Aşağıda belirtilen durumlarda dikkatli kullanınız.

Astım gibi kronik rahatsızlıklara sahipseniz

14 yaşından küçük iseniz

Deri üzerinde döküntü ve kaşınma durumunuz var ise

Ağrı kesici veya romatizma tedavisinde kullanılan ilaçlara duyarlı iseniz

doktor kontrolünde kullanınız.

Hamilelik ve emzirme dönemlerinde aşağıdaki durumları dikkate alınız

İlacı kullanmadan önce hekiminize veya eczacınıza danışınız.

Hamileliğiniz sırasında çok gerek duyulmuyorsa bu jeli kullanmayınız.

Eğer jeli kullanırken hamile olduğunuzu öğrendiyseniz derhal doktorunuza danışınız.

Etken maddesi olan ibuprofenin çok az miktarı anne sütüne geçiş yapmaktadır ama şimdiye kadar bebekler üzerinde olumsuz bir etkiye rastlanmamıştır. Bu sebeple kısa süreli tedavilerde anne veya bebek için bir sorun teşkil etmez fakat uzun süreli bir tedaviye başlayacaksanız doktorunuza danışmalısınız. 

Gerofenin diğer ilaçlarla birlikte kullanımı

Gerofenin diğer ilaçlarla birlikte kullanımı

Gerofen jelin henüz diğer ilaçlar ile etkileşime geçip negatif sonuçlar ortaya çıkarmasına rastlanmamıştır. Reçeteli veya reçetesiz kullanımına başlandıysa bile kullanım sırasında mutlaka doktorunuz veya eczacınız ile irtibat halinde kalınız.

Gerofen 05 Kas Gevşetici Hakkında

Gerofen % 5 jelin iskelet ve kas sistemine iyi geldiği bilinmektedir. Oluşan iltihapların kurutularak daha ciddi rahatsızlıkların oluşumunu engellemesini sağlar. Kaza veya spor sırasında oluşan harabiyetin giderilmesini sağlar.

Gerofen Jel Fiyatı?

Doktor reçetesi olmadan kullanımı uygun görülmese de harici kullanımı olduğu için çoğu kişiler tarafından tercih edilebilen bu ilacın eczane fiyatı ucuz olup 18 TL’dir. Doktor tarafından yazılması halinde devletin karşıladığı bir ilaçtır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu