SAĞLIK

Hametan Krem Ne İşe Yarar, Fiyatı Nedir?

Hametan Krem ciltte oluşan lekelere ve pişiğe oldukça iyi gelir. Yazımızda Hametan Kremi kullananların yorumlarını ve fiyatını derledik. Hametan Krem ne işe yarar, kullanıcı yorumları  ve 2022 güncel fiyatı nedir? Tüm sorularınıza bu içerikde cevap bulacaksınız.

Hametan Krem Nedir?

Bitkisel bir krem olan Hametan Krem, bünyesinde barındırdığı Kuzey Amerika’da sıkça yetiştirilen cadı bitkisi fındığı ile birçok cilt problemlerin tedavisinde etkilidir. Hametan Krem ile; sivilce, cilt tahrişi, yanık yaraları, pişik ve benzeri bir çok problemlerin üstesinden gelinebilir.

Temizlenmiş bir cilde uygulanan Hametan krem özellikle iltihaplı sivilcelerin ve açık kalması gereken vücut yanıklarını kısa sürede geçmesinde etkili olur. Yalnızca eczanelerde bulunan Hametan kremin iki türü bulunmaktadır.

Bunlardan ilki krem şeklinde olan Hametan Krem daha çok cilt bakımı için kullanılırken ikincisi olan Hametan Pomad ise daha çok belirli bir bölgede hissedilen ağrılara özelliklede vücut yanıklarına iyi gelmektedir. İltihap kurutucu özelliği sayesinde dermatologların sivilce tedavisinde ilk başvurduğu bir bitkisel kremdir.

Hametan Krem Nasıl Kullanılır?

Öncelikle ifade edilmelidir ki Hametan Krem bir doktora danışılarak kullanılmalıdır. Uzman bir doktora danışılmadan kullanıldığı takdirde ciltte farklı sorunlar oluşabilir. Hametan Krem kullanılmadan önce cildin veya kullanılacak bölgenin mutlaka temiz olması gerekmektedir.

Bir nohut büyüklüğündeki Hametan Kremi parmağınız yardımı ile uygulanacak bölgeye dairesel hareketlerle cilt kremi emene kadar ovalayın. Sürülen bölgenin açık kalması tavsiye edilir. Ayrıca göz ve ağza kaçırmamaya özen gösterilmesi gerekir.

Hametan Krem Yan Etkileri

Diğer cilt kremlerine nazaran Hametan Krem daha az yan etkiye sahiptir. Cildi hassas olan bireylerde veya Hametan krem içerisinde yer alan maddelere karşı alerjisi olan bireylerde belli başlı yan etkiler görülebilir. Bunlar arasında;

 • Yüz, dil, gırtlak ya da dilde şişme durumları
 • Deri döküntüleri durumları

gibi yan etkilerdir. Bu tür belirtiler görüldüğü takdirde bir uzman doktora mutlaka danışılmalıdır.

Hametan Krem Ne İşe Yarar?

Birçok cilt problemlerine iyi gelmesiyle bilinen Hametan krem;

 • Sivilce tedavisinde
 • Ciltte var olan koyu renkli lekelerin geçmesinde
 • Çatlayan ve aşırı kuruyan el ve ayakların nemlendirilmesinde
 • Cilde nem sağlamasında
 • Pişik ve tahriş kızarıklıklarında
 • Vücut çatlaklarında
 • Yatak ve ameliyat yaralarında
 • İltihapların kurutulmasında
 • Yanık tedavisinde
 • Kanamanın durdurulmasında
 • Sinek, böcek ısırıkları sonucunda oluşan kaşıntı ve kızarıklılarda
 • Açık yaraların daha hızlı kapatılmasında kullanılan tedavi edici bir kremdir. Ama asıl amacı yanık izlerini azaltmaya veya yok etmeye yarayan bitkisel bir kremdir.

Doğal ve bitkisel ürünlerden elde edilen Hametan Krem neredeyse her türlü cilt problemlerin ortadan kalkmasına iyi gelir.

Hametan Kremin Özellikleri

Alüminyüm tüp formunda satılan Hametan Krem 30 gram ve 50 gram olarak raflarda yerini alıyor. Hametan kremin önde gelen etken maddesi “Hamamelis virginiana”’dır. Hametan kremin içerisinde yaklaşık olarak 25 gram Hamamelis virginiana maddesi bulunmaktadır.

İltihap giderici özelliği ile sivilcelerden yaralara, ağrılardan kanama durdurmalarına kadar birçok iyileştirici özelliğine sahip Hametan Krem cilt sorunlarını ortadan kaldırmada oldukça başarılıdır.

Hamamelis Virginia Nedir

Hamamelis Virginia Hametan krem içeriğinde kullanılan bir bitkidir. İçeriğinde bulunan zengin bileşenler sayesinde hem fitoterapi alanında sıklıkla kullanılan ve bununla birlikte çok fazla faydaya sahiptir. Hamamelis Virginia genel özellikleri arasında;

 • Nemlendirici etkiye sahiptir
 • Ciltte onarıcı ve güçlendirici bir etkiye sahiptir
 • İçeriğinde bulunan Astrenjan etki sıkılaştırıcı etkiye sahiptir
 • Kızarıklığa karşı oldukça etkilidir
 • Sebum dengeleyici ve temizleyici etki özelliği
 • Akneye karşı hızlı bakım etkisi

vb. gibi etkilere sahip olup Hametan kremin etken maddelerindendir.

Hametan Krem İçin Sıkça Sorulan Sorular

Hametan Krem Egzama tedavilerim için kullanabilir miyim ?

Bulaşıcı bir hastalık olmayan egzama kesin bir nedenle ortaya çıktığı bilinmemektedir. Genetik ve çevresel faktörlerle geliştiği bilinir. Ancak ebeveynlerde atopik bir hastalık sonucunda çocuklarda egzama hastalığının görülmesi yüksek olasıdır.

Çeşitli kaşıntılı deri hastalıklarını kapsayan bir terim olan egzama, tedavisi için nemlendirici düzeyi yüksek olan kremlerin kullanılması önerilmektedir. Bu öneriler arasında nemlendirici özelliği yüksek olması sayesinde ilk sırayı Hametan Krem almaktadır. Çünkü nemlendirici özelliğinin yanı sıra kaşıntı ve deri döküntülerine de iyi geldiği bilinmektedir.

Gebelik şüphem varsa veya gebelikte Hametan kullanabilir miyim ?

Hamilelik esnasında bazı kadınlarda cilt sıkıntıları oluşabilir. Özellikle akne, kızarıklık, kaşıntı ve hamilelik lekeleri gibi problemler meydana gelir. Bu problemlerin ortadan kaldırılması için bir çok tedavi yöntemi kullanılmaktadır.

Bu tedaviler arasında genellikle krem tedavisi uygulanır. Hametan kremde bulunan Hamamelis virgiana için gebeliklerde maruz kalmaya ilişkin klinik bir veri bulunmamaktadır.

Kullanılmadan önce doktora danışılması önerilir. Tedavi esnasında gebe olduğunuzu fark ettiğiniz anda uzman bir doktora baş vurmanız önerilir.

Hametan Pomad ile Hametan Krem arasındaki farklar nelerdir ?

Hametan Pomad daha yağlı ve yoğun bir yapıya sahipken Hametan Krem su bazlıdır. Hametan Pomad daha çok yanık ve ağır derecedeki yara tedavileri için kullanılır. Hametan Krem ise daha hafif cilt yaraları için tercih edilir.

Hametan sarı ve Hametan mavi krem arasındaki fark tam olarak nedir ?

Hametan sarı renk krem olarak satılır. Hametan mavi renk ise Pomad’tır. Hametan sarı olan cilt tedavisi için, pişik ve tahriş kızarıklıkları için, güneş yanıkları için ve cilt lekeleri için kullanılır.

Hametan Krem eczaneden reçetesiz satın alınabilir mi?

Doktora yazdırılmadan eczaneden reçetesiz direkt alınabilir. Fakat kullanılmadan önce uzaman bir doktora danışılmasında fayda vardır.

Hametan Krem göz altına sürülür mü ?

Göz ve göz altları vücudun diğer bölgelerine nazaran daha hassas olduğu için doktora danışılmadan kullanılması uygun olmayabilir.

Hametan Krem yüzümdeki sivilcelere iyi gelir mi ?

Hametan krem iltihap kurutucu özelliği sayesinde iltihaplı sivilcelerin yok olmasında etkili bir kremdir. Sivilce kızarıklıklarına ve sivilce lekelerine iyi geldiği belirtilmektedir.

Hametan Krem uçuk için kullanılır mı ?

Hametan Krem iltihap giderici özelliğe sahip olduğu için kullanılmasında bir sakınca görülmemektedir. Elbette bir doktora veya eczacınıza danışarak kullanmanızda fayda vardır.

Hametan Krem vücudumda herhangi bir tüylenme yapar mı ?

Hametan Krem tüylenme gibi bir yan etkiye sahip değildir. Fakat eğer böyle bir problem yaşanır ise bir hekime başvurulmasında fayda vardır. Özellikle hormon kontrollerinin sağlanması önerilmektedir.

Hametan Krem Fiyatı

Türkiye’de Mart 2022 yılı itibari ile Hametan Kremin fiyatı 11.30 TL’den başlayan fiyatlardır.

Dikkatinizi Çekebilir: Dermovate Krem
Hametan Kremin Ekşi Yorumları: https://eksisozluk.com/hametan–342135

admin

Saglıklı Kadın Admini sizlere en güncel sağlık bilgileri veren makaleler hazırlar. Diyetlerden bakıma tüm bilgileri makalerimde bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu