SAĞLIK

İmex Krem Ne İşe Yarar, Fiyatı Nedir?

İmex Krem içerdiği antibiyotik etkisi ile cilt üzerinde oluşan özellikle sivilcelerde oldukça işe yaramaktadır. Kremin fiyatı 48 TL’dir. Bu yazımızda sizlere İmex Krem Ne işe yarar, Nasıl Kullanılır, fiyatı ve bir çok bilgiyi vermeye çalışacağız.

İmex Krem Ne İşe Yarar?

Günümüzde en çok tercih edilen akne kremlerinden bir tanesi olan İmex Krem ürünü, deri üzerine direkt olarak uygulanan antibiyotikler sınıfına ait tıbbi bir üründür. Tetrasiklin Hidroklorür adlı etkin madde içeriği ile bilinen merhem, ciltteki çeşitli zararlı bakterileri de öldürmektedir.

Her kutuda 1 tane 20, 50 veya 100 gramlık alüminyum tüpler ile kullanıma sunulmakta olan İmex krem, iltihaplı formlar başta olmak üzere yüzeysel akne tedavisinde kullanıma sunulmaktadır. Ülkemize Assos İlaç tarafından ithal edilen ürünün üretim yeri Almanya’dır.

Herhangi bir yan etki görüldüğü zaman direkt olarak hekime başvurulması elzem olan İmex, günümüzde kişisel doktor reçetesi ile eczacılarda satılmaktadır.

İmex Krem, çocukların göremeyeceği ve erişemeyeceği yerlerde tutulmalı ve ambalaj içerisinde saklanmalıdır. Kremin kullanılmadan önce son kullanma tarihine de bakılması elzemdir.

İmex Krem Fiyatı Nedir?

Modern çağımızda en çok kullanılan akne merhemleri arasında yer alan İmex Krem ürünü, nispeten uygun fiyatıyla da dikkat çekmektedir.

Gramaj olarak oldukça geniş bir fiyat aralığında karşımıza çıkmakta olan söz konusu ürünün genellikle 20 gramlık paketleri tercih edilmektedir. 2022 yılı itibari ile 20 gramlık krem, yaklaşık olarak 48 Türk lirası fiyat bandında satışa sunulmaktadır.

İmex Krem Siyah Noktalara İyi Gelir Mi?

Temel olarak akne ve sivilce tedavisinde kullanılmakta olan İmex Krem ürünlerinin etki hızı da oldukça yüksek seviyededir. Cilt lekeleri ve siyah noktalar üzerinde herhangi bir etkisi bulunmayan krem, genel ölçüde akne tedavisinde kullanıma sunulmuş durumdadır.

Hekim ve eczacı tavsiyesine göre kullanılması elzem olan krem, doğru doz ve uygulama ile kullanıldığı zaman oldukça etkili sonuçlar verebilmektedir.

İmex Krem Kaç Saat Yüzde Kalmalı?

Aksi yönde herhangi bir hekim görüşü yoksa günde 1 ila 3 kez arasında kullanılabilen İmex Kremin yüzde kalma süresinin ne kadar olduğu da en çok merak edilen soruların başında gelmektedir.

Sivilce veya akne olan bölgeye uygulandıktan sonra minimum 2 saat kadar yüzde kalması önerilen krem, oldukça etkili bir krem olarak da öne çıkmaktadır.

Hekim tavsiyesine göre belirli bir süre kapsamında kullanılması önemli olan İmex’in 25 derecenin altındaki oda sıcaklığında saklanması da doğru kullanım açısından elzemdir.

İmex Krem Nasıl Kullanılır?

Doktor tarafından başka bir şekilde önerilmedi ise etkilenmiş olan deri bölgesine günde 1 ila 3 kez arası uygulanabilen krem, uygulanmadan önce uygulanacak olan bölgenin ılık su ve sabun ile temizlenmesi gerekmektedir.

Daha sonra kurulanan bölgeye krem hafifçe yedirilir. Küçük bir miktarda alınan kremin ciltte renkli yapısı belirli olmayana kadar geniş bir alana uygulanması gerekmektedir.

İmex Krem Prospektüs

İmex Krem ürünü, %3’lük olmak üzere piyasalarda kendisine yer bulmaktadır. Haricen uygulanmakta olan krem, 1 gramında 30 mg Tetrasiklin Hidroklorür içermektedir. İmex ürünü yardımcı madde olarak da;

  • Beyaz vazelin, orta zincirli trigliserit, titanyum oksit,
  • Kahverengi demir oksit ve kırmızı demir oksit içermektedir.
  • Kremin kullanım sürecinde de kesinlikle düşük veya yüksek doz olarak uygulanmamalı, tam olarak doktor ve eczacınızın önerdiği miktarda kullanılmalıdır.

İmex Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Her türlü harici olarak kullanılan ilaç ve merhemlerde olduğu gibi İmex Krem ürününde de bazı yan etkiler meydana gelebilir. İmex Kremin çeşitli yan etkilerine;

  • Genel bir ağrı durumu, ciltte kızarıklık, ciltte şişme,
  • Kuruma, saç kökleri etrafında deri renginde açılma,
  • Kaşınma ve yanma hissi örnek olarak verilmektedir.

Yukarıdaki bahsi geçen herhangi bir yan etki görüldüğünde direkt olarak doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

İmex Krem Muadili

Günümüzde genel ilaç piyasasına baktığımız zaman İmex Kremin pek çok çeşitli muadilleri de mevcuttur. Piyasada yer alan bu muadil ürünlere;

  • Acnedur, Aknesilex, Durumex,
  • Ipurex, Noacne, Tetra ve Tetralet örnek olarak verilebilir.

Yine de bu noktada en doğru muadil ilacı eczacınızın belirleyeceği unutulmamalıdır ve ilaç kullanım sürecinde de eczacı tavsiyesine aynen uyulmalıdır.

İmex Krem Güneşte Leke Yapar Mı?

İmex Krem ürününün kullanımı esnasında güneş ışığına yüksek oranda maruz kalınmaması da gereklidir. Krem, güneşe çıkınca deride yüksek oranda leke yapabilme özelliğine de sahiptir.

Bu sebeple söz konusu krem kuruyana kadar güneşsiz ortamlarda beklenilmesi cilt sağlığı açısından çok daha faydalı olacaktır.

İmex Krem Gözeneklere İyi Gelir Mi?

Özellikle sivilce ve akne tedavisinde doğrudan kullanıma sunulmuş olan İmex Krem ürünün ciltte yer alan gözeneklere iyi gelip gelmediği de merak konusudur. Söz konusu krem, ciltte bulunan gözenekler açısından direkt bir etkiye sahip değildir.

İmex Krem Fondöten Olarak Kullanılır Mı?

Cilt rengine benzer rengi öne çıkan kremin fondöten olarak kullanımıyla ilgili de akıllarda pek çok soru mevcuttur. Ne olursa olsun bir ilaç olan ve çeşitli yan etkileri de bulunan İmex Kremin sadece kozmetik amaçlı olarak kullanımı uygun değildir. İmex ürününün kullanımında doktor ve eczacı tavsiyesine de harfiyen uyulmalıdır.

Bu yazımızda İmex krem kullanımı, ne işe yaradığı hakkında bilgi vermeye çalıştık. Makalemizi nasıl buldunuz? Yorumlarınızla bize geri bildirimde bulunursanız seviniriz.

İmex krem Ekşi Yorumları: https://eksisozluk.com/imex–929644
Dikkatinizi Çekebilir: Fito Krem

admin

Saglıklı Kadın Admini sizlere en güncel sağlık bilgileri veren makaleler hazırlar. Diyetlerden bakıma tüm bilgileri makalerimde bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu