SAĞLIK

Etna Combo Jel Nedir?

Etna Combo Jel kireçlenme sorununu ortadan kaldırmaya yarar. Boyun, bel ve sırt ağrılarının tedavisinde oldukça etkilidir. Etna Combo Jel doktor tarafından reçete edilen bir ilaçtır. Ağrılı kas kasılmalarına, eklemlerdeki problemlere iyi geldiği bilindiğinden çokça kullanımı tercih edilen bir jeldir. Diz ve bacak ağrılarını gidermeye yardımcı olur. Cildi kendi sağlıklı rengine çevirmeye yarar.

Etna Combo Jel Nedir?

Etna Combo Jel Ne İçin Kullanılır?

Etna Combo Jel Nedir?

Vertebral kolonda oluşan ağrılar, yumuşak dokudaki iltihaplanmaları, kaza ve spor sonrası oluşmuş doku veya kas harabiyetini tedavi etmek amacıyla kullanılır. Mavi beyaz kutuya ve tüpe sahiptir. Normal koşullarda reçete ile satın alınabilen bir ilaçtır. 50  mg tüpler şeklinde eczanelerde satılmaktadır. Etken maddesi nimesulid ve tiyokolşikosid olan bu jelin içerisinde metil paraben, etil alkol gibi birçok yardımcı madde bulunmaktadır.

Etna Combo Jel Ne İçin Kullanılır?

Kas gevşetici özelliğe sahip olduğundan bel ve sırt çevresi ağrılarının giderilmesinde kullanımı tercih edilebilir. Spordan sonra oluşabilecek diz veya bacak ağrısı gibi durumlardan ağrıyı gidermek için kullanılır. Kireçlenmeye iyi geldiği bilinmektedir. Travmatik durumlarda veya ameliyat sonrası oluşan ağrıların giderilmesinde rol oynar. Kas ve iskelet sistemindeki ağrıları giderici özelliğe sahiptir. Cildin yapısını koruyarak renginin stabil kalmasını ve cildin daha sağlıklı gözükmesini sağlar. Hamile, böbrek ve karaciğer rahatsızlığı yaşayan kişiler, 15 yaşının altındaki ve 65 yaşının üstündeki insanlar tarafından doktor gözetiminde kullanımı önerilmektedir.

Etna Combo Jel Nasıl Kullanılır?

Elbette ki doktorun reçete ettiği biçimde kullanılması gerekmektedir. Bu jel topikal tedavi yani deri üzerine uygulanarak kullanılan bir jeldir. Sorunlu bölgeye ince bir tabaka halinde sürülerek nazik hareketlerle masaj yapılması gerekmektir. Günde 3 kere kullanılması uygundur. Sürdükten sonra üstü jel emilene kadar kapatılmamalıdır.  Tedavi süresi rahatsızlığa göre değişiklik gösterebilir.

Etna Combo Jel Yan Etkileri Nelerdir?

Etna Combo Jel Yan Etkileri Nelerdir?

Aşağıdaki durumlardan bir veya birkaç tanesi ile karşılaşılması ilacın yan etkilerini yaşıyor olunması anlamına geldiğinden geç kalınmadan müdahale edilmelidir.

Kaşıntı, kızarıklık  ve bunlara bağlı olarak meydana gelen döküntüler

Boğaz ve çevresinde oluşan ani şişlik durumları

Bulantı,kusma ve ishal gibi sorunlarla karşılaşılması

Bunlar en ciddi yan etkiler olduğundan yaşanması halinde direkt olarak müdahale edilmesi gerekir. Hastaneye yatış yapılmasına bile sebebiyet verebilir.

Mahmurluk, sersemlik ve uyku hali gibi durumlar ile karşılaşılması halinde eczacı veya doktor ile irtibata geçerek jelin kullanım seyrinin belirlenmesi gerekir.

Her ilaçta olduğu gibi elbette ki yan etkilerle karşılaşmak muhtemeldir fakat bu etkileri en aza indirebilmek için doğru kullanım, yan etkilerle karşılaşılması halinde ise erken müdahale edilmesi Sağlık açısından oldukça önem taşır.

Etna Combo Jel Muadili Nedir?

  • Dolofast jel
  • Emulid jel
  • Frenag jel
  • Frenag Ford jel
  • Fuzo jel
  • Nimeksil jel
  • Romasulid jel
  • Sulidin jel
  • Bu jeller Etna combo jele muadil jellerdir.

Etna Combo Jel Yorumları

Etna Combo Jel Yorumları

*Böbrek ağrım sebebiyle gittiğim hastanede doktorumun bana uygun gördüğü bir jel. Çok faydasını gördüm fakat günde 2 kereden başka bence uygulanmamalı ve bir haftadan fazla kullanılmamalı. Yan etkileri çok olduğu için en başta korkuyordum ama faydasını cidden gördüm.

* İltihaplı romatizmam olduğu için sürekli kıvranıp acı çekiyordum. Bir çözüm yolu bulamıyordum ve doktora gittim. Ağrılardan uykum bile bölünüyordu.  Doktorum bana bu jeli yazdı ve tarif ettiği gibi uygulamaya başladım. Gerçekten ağrılarımı inanılmaz hafifletti. Kullanımını tavsiye ederim ama tabi ki doktorunuza danışmanız gerekli.

*Futbol oynadığım için bacaklarımda sürekli ağrı ve kasılmalar oluyor. Genelde bu durumlar için bacaklarımı yukarı kaldırıp bir süre bekliyordum laktik asit birikmesinden dolayı canımın acıdığını düşünüyordum. Ama ağrılarım artınca doktora gittim ve bana bu mucizevi jeli yazdı. Ağrılarımı oldukça azalttı . Başta bu duruma inanamadım ama sürekli kullanımda etkisi inanılmaz. Ne zaman bacak ağrım olsa bu jeli sürerim .

*Bel sertliğim olduğu için gündelik hareketlerim kısıtlanıyordu. Doktorum sayesinde kullanmaya başladığım bu jelin etkisi muhteşem , ağrılarımı aldı götürdü resmen.

Etna Combo Jel Fiyatı Nedir?

Doktor reçetesi ile alındığı zaman devletin karşıladığı bu ilacın fiyatı 81 TL dir. Reçetesiz kullanımı önerilmediği gibi eczane dışında daha uygun fiyatlarda satan yerlerden kesinlikle alınmaması önerilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu