DOĞAL TAŞLAR

Aventurin Taşı Özellikleri ve Faydaları

Aksesuar yapımından hediyelik eşya yapımına kadar pek çok alanda kullanılan doğal taşlar genel olarak yaydığı enerji ve kişinin burcuyla ilişkisi açısından insanların ilgi odağı haline gelmiştir. Varlığı eski dönemlerden beri bilinen  ve dünyanın çeşitli yerlerinde çıkarılan doğal taşlardan biri de aventurin taşıdır. Aventurin taşı çok uzun süre amazon taşı olarak da anılmıştır. Yaydığı enerji sayesinde kullanımı oldukça tercih edilmektedir.

Aventurin Taşı Özellikleri Ve Faydalar

Aventurin Taşı Özellikleri Nelerdir?

Sertlik derecesi 7 olan aventurin taşı yapısında birçok mineral bulundurur. İyi enerjiyi temsil eden bu taşın en belirgin özelliği negatif enerjiyi soğurmasıdır. Bu taşı göğsünüzün üzerine yerleştirerek ten ile temasta bulundurmak kalp sağlığını korumak için en etkili yoldur. Toprak elementinin üyesidir. Bulunduğu renge göre çakrası değişiklik gösterebilir. Yeşil, turuncu, kahverengi, sarı, mavi ve gri renklerde bulunabilir. Altıgen kristal sistem yapısına sahiptir. Bugün daha çok aksesuar yapımında kullanılsa da antik dönemlerde minik heykeller ve süslemelerin yapımında da kullanılıyordu.

Aventurin Taşı Faydaları Nelerdir?

Fiziksel rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Özellikle kalp sağlığı üzerinde bilinen etkisi sayesinde kalp ameliyatı geçiren, dolaşım problemi olan insanlar tarafından kullanılır. Vücudu enerjisi ile uyararak fiziksel rejenerasyona yardımcı olur. Ayrıca kalp krizini önlemek için etkili olabileceği de bilinmektedir.

Görme sorunlarına ve sinir sistemine çok yönlü etkisi vardır. Taşın kullanımı bu rahatsızlıkların iyileşmesine yardımcı olabilir.

Doğru kullanılırsa sivilce, egzama gibi cilt problemlerine iyi gelirken migren ve baş ağrısı gibi sorunları da tedavi edici özelliği vardır.

Fiziksel şifası yanı sıra duygusal anlamda da destek verici ve şifa olucu özelliği vardır. Duyguları ve bedeni yatıştırıcı özelliği sayesinde kişinin kendi iç huzurunu dengelemesini sağlar. Günlük yaşanılan stresi ve kaygıyı azaltmaya yardım eder. Duyguları yatıştırır. Kişinin depresyon, mutsuzluk, yenilgisinin arkasındaki sebeplerle yüzleşmesini sağlar.

Çakra dengeleme özelliği de vardır. Yani kişinin iç huzurunu ve duygusal sakinliğini koruması bakımından kalp çakrasına şifa verir. Kalp çakrası göğse yakın bir yerdedir ve eğer dengede değilse kişiyi kontrolsüz hissettirebilir. Bu taş kalp çakrasını düzenlediğinden kullanan kişiyi olumlu yönde etkiler. Duygularına sahip çıkabilmesini , ikili ilişkilerde kendini rahat ifade edebilmesini sağlar.

Bu mükemmel şifacı taşı göğüs ile doğrudan temas ettirmek kekemeliğe, görme bozukluklarına , hafızaya ve tansiyona iyi geldiği gibi kişinin kendini mutlu hissetmesini sağlamak için de kullanılır.

Şans taşı olarak bilindiğinden bolluk ve bereket getirdiğine inanılır.

Aventurin Taşı ile Neler Yapılır?

Bu taş boncuk üretmek için yaygın olarak kullanılan bir malzemedir. Kolye, bileklik ve yüzük vb. takıların yapımında kullanılır. Eski zamanlarda süslemelerde ve vazolarda kullanılsa da günümüzde de bu amaçla kullanılmaktadır. Bazı koleksiyonerler tarafından oldukça çekici duran yeşil rengi tercih edilmektedir.

Aventurin Taşı Nerelerde Satılmaktadır?

Aventurin taşı başta Hindistan, Brezilya İspanya ve Şili ülkelerinde çıkarılmak üzere dünya üzerindeki diğer ülkelerde de bulunmaktadır. Geçmişini Asya kıtasına bağlamasına rağmen Amerika ve Avrupa da da bulunur. Çıkarıldığı ülkelerin yanı sıra ithal edilen ülkelerde de satılabilir. Doğal taşların en çok rağbet gördüğü yerler ise ülkemizde Antalya, Muğla, Kapadokya gibi turistik şehirlerdir.

Aventurin Taşı Hangi Burcun Taşıdır?

Yeşil renkte olan aventurin taşı 20 Nisan ve 20 Mayıs tarihleri arasında baharın muhteşem gelişinde doğan kişilerin taşıdır. Aventurin taşı bu tarihler arasında doğan kişilere yeni girişimlere atılması, kendini yenileyebilmesi açısından oldukça fayda sağlar.

23 Ağustos ve 22 Eylül arasında baharın gelişini müjdeleyen zamanlarda doğan şanslı insanların taşı Zodyak taşıdır. Bu taş başak burcunun taşıdır. Burcun sembolünde elinde buğday tutmuş bir kadın sembolize edilmiştir. Bu nedenle bu taşı kullananlar ve taşıyanlar güvenli insanlar olarak bilinirler. 23 Eylül ve 22 Ekim Tarihinin arasında doğan terazi burçlarının da taşıdır.

Aventurin Taşı ile Neler Yapılır?

Aventurin Taşı ile Neler Yapılır?

Diğer doğal taşlar gibi bu taşın da kullanım alanına, yapılan esere, işçiliğe ve satıldığı yere göre fiyatı değişiklik gösterir. Bu sebeple net bir fiyat aralığı yoktur. Fiyatı taşın kalitesine ve gramına göre belirlenir. Fakat aralarında en pahalı olan türü Kore Yeşimi olarak bilinir.

Aventurin Taşı Nasıl Temizlenir?

Diğer doğal taşlar gibi bu taşın da birkaç tane temizleme yöntemi vardır. Bunlardan ilki birkaç gün ara ile toprağa gömülerek yapılan temizlemedir. Bir diğeri ise akan suyun altına tutarak temizlemektir. Kullanımından daha çok verim alabilmeniz açısından ilk defa aldığınız taşı kullanmadan önce temizlemelisiniz. Bunun nedeni kişi taşı alana kadar birçok insana temas eder ve o insanların enerjisini taşır. Taşı sahip olduğu enerjilerden arındırdıktan sonra kullanmaya başlamak önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu